Przemysław Czarnek podał datę
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 25.01.2021. Sejm. Marszalek Sejmu RP w obecnosci czlonkow Komitetu Honorowego oglosila II edycje ogolnopolskiego konkursu "Polskie Serce Peklo. Katyn 1940". N/z: minister edukacji i nauki Przemyslaw Czarnek, marszalek Elzbieta Witek.
Karol Zaborowski - 22 Kwietnia 2021

Padła data powrotu wszystkich dzieci do szkół. Ogłosił ją minister edukacji

Podczas ostatniej konferencji prasowej Przemysław Czarnek mówił o powrocie uczniów do szkół. Padły konkretne daty, dotyczące wszystkich polskich uczniów. Według szefa MEiN są one jak najbardziej realne.

W środę 21 czerwca rząd przekazał informacje dotyczące obostrzeń w naszym kraju. Podczas wystąpienia Przemysława Czarnka, nie mogło zabraknąć również tematu powrotu uczniów do szkół. Wielu rodziców i nauczycieli wciąż wypatrują dnia, kiedy system nauki w naszym kraju w końcu wróci do normy.

Przypomnijmy, że w tym roku jedynie uczniowie klas I-III mieli okazję wrócić do stacjonarnego nauczania, jednak i tak nie trwało to długo. Dodatkowo w czasie, kiedy najmłodsi uczniowie mogli normalnie uczyć się w szkołach, to ich starsi koledzy cały czas musieli brać udział w zajęciach zdalnych. Ciągłe przesuwanie terminu powrotu starszych uczniów do szkół trwało aż do wybuchu trzeciej fali koronawirusa.

To właśnie wtedy Przemysław Czarnek ogłosił pełny powrót do nauczania zdalnego w całej Polsce. Tyczyło się to również uczniów klas I-III. Teraz szef MEiN podał konkretne daty dotyczące powrotu uczniów wszystkich klas do szkół.

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminówMinister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminówCzytaj dalej

Przemysław Czarnek o powrocie uczniów do szkół

W swoich wypowiedziach Przemysław Czarnek już nie raz zapewniał, że powrót części uczniów do szkół jeszcze w kwietniu jest jak najbardziej realny. Początkowo wiele osób podejrzewało, że nic z tego nie wyjdzie, ponieważ odnotowywano kolejne rekordy jeżeli chodzi o ilość wykrytych zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Jednak wygląda na to, że faktycznie niektórzy uczniowie wrócą do szkół jeszcze przed weekendem majowym.

Oczywiście tak jak to było poprzednio, najpierw do szkół wróciliby najmłodsi uczniowie, a dopiero później ich starsi koledzy. Według przedstawionych założeń na samym końcu wróciliby do szkół uczniowie szkół ponadpodstawowych.

- Jeden ze scenariuszy konsultowanych z panem premierem i ministrem zdrowia jest taki, że jeśli tendencja spadkowa się utrzyma, to kolejne grupy uczniów będą co tydzień wracać do szkoły. Za tydzień klasy I-III, za dwa tygodnie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, klasy IV-VII, a od 10 maja szkoły ponadpodstawowe. Jak będzie w rzeczywistości? To zależy od sytuacji epidemicznej - powiedział Przemysław Czarnek.

Warto zaznaczyć, że wciąż nie zapadła ostateczna decyzja co do pełnego przejścia z trybu nauczania zdalnego na stacjonarne. Mimo to słowa Przemysława Czarnka dają nadzieję na to, że w końcu uda się przywrócić poprzedni system nauczania, który, choć nie jest doskonały, to na pewno lepszy niż nauczanie na odległość.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: radiozet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News