Poród bliźniąt
IDEAS/Newsflash/EuroPics/East News
Weronika Wasiak - 14 Stycznia 2021

Wyjątkowy poród bliźniaków. Położna nie dowierzała, gdy spojrzała na jedno z dzieci, od razu chwyciła za telefon

Poród bliźniąt wprawił wszystkich w osłupienie. Niezwykle rzadki przypadek położnej udało się uwiecznić na zdjęciu.

Poród to wyjątkowa chwila w życiu kobiety, szczególnie jeśli wita na świecie swoje pierwsze dziecko. Tym większe emocje mogą budzić narodziny bliźniąt. W przypadku tej młodej mamy poród okazał się jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem. Personel medyczny zaniemówił z wrażenia.

Wyjątkowy poród bliźniaków

Jak opisuje Wirtualna Polska, Keila Barbon Henrique kilka tygodni temu, a dokładniej 5 listopada 2020 roku, w mieście Criciuma na południu Brazylii urodziła bliźnięta. Chociaż w przypadku ciąży mnogiej najczęściej dochodzi do cesarskiego cięcia, Brazylijka rodziła naturalnie.

Na świat przyszło dwóch chłopców - starszy z braci Brayan ważył 2,546 kg i mierzył 44 centymetry, a młodszy o 9 minut Emanuel ważył 2,346 kg i mierzył 44,5 centymetra.

Nieoczekiwanie poród odbił się głośnym echem niemal na całym świecie. Gdy poinformowano w mediach, że jedno z dzieci urodziło się w worku owodniowym, wszyscy aż zaniemówili. To bardzo rzadki przypadek.

Znany wokalista został tatą. Mało kto wiedział, że spodziewa się dzieckaZnany wokalista został tatą. Mało kto wiedział, że spodziewa się dzieckaCzytaj dalej

Zdjęcia obiegły sieć

Tylko Emanuel przyszedł na świat w wypełnionym płynem worku owodniowym. Ponieważ urodził się jako drugi, po Brayanie lekarze zupełnie nie spodziewali się, że spotka ich coś podobnego.

Położona natychmiast chwyciła za telefon i zrobiła zdjęcia. Taki przypadek bowiem, jak wyjaśniają eksperci, zdarza się średnio raz na 80 000 urodzeń. Nic więc dziwnego, że pracownicy szpitala nie chcieli uwiecznić tak wyjątkowy poród.

Narodziny bliźniąt siłami natury mogą stwarzać zagrożenie dla mamy czy dzieci, ale jak poinformowali lekarze z placówki w Brazylii, zarówno świeżo upieczona mama, jak i jej synowie, mają się dobrze.

Ne ulega wątpliwościom, że poród z 5 listopada 2020 roku wszystkim na długo zapadnie w pamięci.

Obrazy Portal parentingowy

IDEAS/Newsflash/EuroPics/East News

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News