Tata i dziecko
Unsplash/ Jonathan Borba (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 15 Stycznia 2021

Zaskakujące rzeczy, których mężczyźni nie powinni robić podczas porodu

Chcesz, aby twoja kobieta czuła się bezpiecznie i komfortowo podczas porodu? Oto rzeczy, których powinien unikać każdy mężczyzna w tym czasie.

Poród to stresujący czas zarówno dla przyszłej mamy jak i taty. Emocje sięgają zenitu, często również nie wiadomo jak się zachować, aby kobieta czuła się dobrze w tym ciężkim dla niej czasie. Przedstawiamy nietypowe rzeczy, których mężczyźni nie powinni robić podczas porodu.

Błędy mężczyzn podczas porodu

Przyszli tatusiowie bardzo często mając na celu dobre zamiary i za bardzo wczuwają się w rolę. Jako tata pamiętaj, aby:

Nie zasypiać

Poród to długi proces. Zapewne będziesz bardzo zmęczony i to normalne. Pamiętaj jednak, że to twoja partnerka przeżywa w tym momencie najcięższy okres. Postaraj się ją wspierać i nie pozwól sobie na chwilę słabości - sen.

Czy do żłobka i przedszkola pójdą tylko zaszczepione dzieci? Trwają prace nad projektemCzy do żłobka i przedszkola pójdą tylko zaszczepione dzieci? Trwają prace nad projektemCzytaj dalej

Nawet kiedy w nocy będziesz bardzo senny, nie kładź się ponownie spać. Pomóż przyszłej mamie przejść przez poród. Właśnie tego najbardziej teraz potrzebuje.

Brać wszystko do siebie

Przyszłe mamy w czasie porodu bardzo często wypowiadają przykre słowa. Spowodowane jest to bólem, jaki przeżywają i nie jest niczym nowym. W jednej chwili kobieta będzie chciała, abyś trzymał ją za rękę, w drugiej może poprosić cię o odejście.

Nie bierz tych słów do siebie. Pamiętaj, że wszystkie nieprzyjemne słowa spowodowane są również dużą ilością emocji i strachu. Czegokolwiek potrzebuje kobieta - zrób to.

Udać się do szpitala podczas pierwszych skurczów

Pierwsze skurcze to nie powód do paniki. Należy pamiętać, że poród to powolny proces, który wymaga cierpliwości. Kiedy zaczynają się pierwsze skurcze, nie pospieszaj partnerki, aby jechać jak najszybciej do szpitala, ponieważ poród potrwa kilka godzin.

Lekarze radzą, aby udać się do szpitala, gdy skurcze trwają jedną minutę i występują w odstępie od pięciu do siedmiu minut.

Zapomnij o planowaniu

Jako przyszły tata obowiązkowo musisz pamiętać, że każdy poród jest inny i nie da się go zaplanować. Może pojawić się wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji podczas porodu, np. nagle może okazać się, że twoja partnerka musi urodzić poprzez cesarskie cięcie. Nie planuj każdej minuty porodu.

Nie pozwalaj obcym ludziom widzieć dziecka bez zgody mamy

Po urodzeniu dziecka wiele osób będzie chciało zobaczyć malucha. Rodzina i przyjaciele będą chcieli zobaczyć nowego członka rodziny i przywitać się z mamą. Czasami mama może chcieć, aby najbliżsi zobaczyli dziecko, ale bardzo często młode mamy chcą odpocząć i nie mają ochoty na odwiedziny.

Zanim zgodzisz się na odwiedziny, skonsultuj to ze swoją partnerką. Pamiętaj, że w tym momencie najważniejszy jest odpoczynek mamy i dziecka.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Babygaga.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News