portalparentingowy.pl
dziewczynka

fot. M_a_y_a, canva.com

Prezent dla dziewczynki. Podpowiadamy, czego lepiej nie kupować

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Święta zbliżają się wielkimi krokami i nadszedł czas, by pomyśleć o prezentach pod choinkę. Każdy rodzic zmaga się z tym dylematem, co kupić dziecku. Jest kilka prezentów dla dziewczynek, nad którymi lepiej się zastanowić, ponieważ mogą je ograniczać i wpędzać w kompleksy.

Podczas wybierania prezentu dla dziewczynki najlepiej kupić to, czym właśnie się interesuje. W zależności od wieku może to być szkicownik i dobrej jakości kredki, instrument muzyczny, toczek, jeżeli jeździ konno, piłka czy kimono. Czasem jednak zdarza się tak, że kompletnie nie wiemy, co moglibyśmy kupić i idziemy na świąteczne zakupy w ciemno. Warto wtedy uważać na te kilka zabawek:

Zestaw do makijażu

Kolorowe, brokatowe i pachnące zestawy do makijażu dla małych dziewczynek zapełniają sklepowe półki. Są dziewczynki, które marzą o tym, aby naśladować mamę i malować się jak ona. Kupując jednak taki prezent, należy pamiętać, aby uświadomić dziewczynkę, że jest to przedmiot, dzięki któremu można świetnie się bawić i wykazać kreatywnością podczas malowania twarzy, a nie, że jest to przedmiot ze świata dorosłych, który ma za zadanie upiększenie urody.

Ubrania

Dzieci, nieważne czy dziewczynki, czy chłopcy przeważnie nie cieszą się z ubrań. Pod choinką oczekują zabawek. Najlepiej, żeby to były wymarzone prezenty, związane z aktualnymi zainteresowaniami dziecka, albo takie, które pobudzają wyobraźnię i wzbudzają kreatywność. A jeżeli już tak bardzo zależy nam na kupieniu ubrań, to koniecznie takie z ulubionymi bohaterami dziecka.

Tamara Arciuch

Tamara Arciuch pochwaliła się córeczką. Fani zachwyceni bujnymi lokami dziewczynki

CZYTAJ DALEJ

Zestaw małej gosposi

Nie kupujmy dziewczynkom zabawkowych pralek, żelazek i odkurzaczy, chyba że same o to poproszą. W przeciwnym razie narzucamy im w jakim kierunku powinny iść ich zainteresowania, a przecież chcemy, aby nasze córki wyrastały na podróżniczki, lekarki czy profesorki. Dlatego może warto poszukać innych zabawek, niż te do zabawy w sprzątanie...

Zabawki "tylko dla dziewczyn"

Nie ma nic złego w tym, że dziewczynki preferują inne zabawki od chłopców, ale nie ma też nic złego, kiedy chcą bawić się właśnie takimi samymi jak chłopcy. Dlatego nie ograniczajmy się tylko do różowych zestawów typu: "mała perfumeria", czy "twój własny pokaz mody". Nie każda dziewczynka będzie się nimi zachwycać. Wiele z radością przyjmie zestaw małego chemika lub chirurga.

Lalki

Nie ma nic złego w tym, że dziewczynki bawią się lalkami, ale nie zarzucajmy ich nimi. Wybierajmy dla nich takie prezenty, które będą rozwijały ich indywidualne talenty. Nauczmy je już na etapie zabawy, że mogą być tym, kim chcą. Bez względu na płeć dziecka wybierajmy zabawki, pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Takie, które edukują i rozwijają albo po prostu służą rozrywce.

Pod żadnym pozorem ich nie jedz. Lista produktów zakazanych w ciąży

Slajd 1 z 5

Dieta: kobiety karmiącej piersią

Fast-foody

Do fast-foodów ciągnie prawie każdego. Ciężarne mają wyjątkową skłonność do ulegania takiej żywności. Mimo to powinny starać się nie podążać za swoimi pokusami. W trakcie ciąży niezwykle ważne jest zróżnicowanie wartościowych składników odżywczych. Fast-foody praktycznie ich nie posiadają. Szkodzą zdrowiu nawet przeciętnej osoby, już nie wspominając o ciężarnych. Kierując się więc troską o swoje i dziecka zdrowia, powinnyśmy zdecydować się na zdrowsze alternatywy.

Jak dobrze znasz klasykę literatury dziecięcej?

Pytanie 1 z 5

Kto jest autorem utworu: "Lokomotywa"?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Informujemy, komu należą się pieniądze

  • Minister Edukacji i Nauki ogłosił zmiany w szkołach. Wzrośnie subwencja oświatowa

Źródło: mamadu.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Dziecko

Już w niedzielę na ulice wyjedzie "Zaczytany autobus"

Czytaj więcej >
fot. Julia Pavaliuk, canva.com

Dziecko

Nauka ekologii od małego - połącz naukę i zabawę!

Czytaj więcej >

Dziecko

Szczepienia dzieci. Opinia Europejskiej Agencji Leków

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak dziecko może zarobić pieniądze? Możliwości jest wiele, podpowiadamy

Czytaj więcej >

Dziecko

Sposoby na katar u dziecka. Jak działa maść majerankowa?

Czytaj więcej >

Dziecko

Dawne metody na uspokojenie dziecka. Niektóre są dość kontrowersyjne

Czytaj więcej >