Przemysław Czarnek o powrocie uczniów do szkół
fot. unsplash.com/kyo azuma
Karol Zaborowski - 4 Marca 2021

Przemysław Czarnek o sytuacji w polskich szkołach. Uczniowie klas I-III mogą wrócić do nauczania zdalnego?

Przemysław Czarnek będąc gościem TVP Info, mówił o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie. Niestety szef MEiN stwierdził, że istnieje ryzyko powrotu do nauczania zdalnego w klasach I-III.

Zarówno nauczyciele, jak i rodzice liczą na jak najszybszy powrót uczniów do szkół i przywrócenie nauki stacjonarnej nie tylko w klasach I-III. Niestety kolejny dzień Ministerstwo Zdrowia zanotowało przyrost osób zakażonych koronawirusem na poziomie ponad 15 tysięcy osób. Dodatkowo ostania wypowiedź Przemysława Czarnka pokazuje, że możliwy jest powrót do zdalnej nauki również wśród uczniów, którzy aktualnie uczą się stacjonarnie.

Niestety takie ryzyko jest. Województwo warmińsko-mazurskie jest tego najlepszym przykładem. Musieliśmy cofnąć tam dzieci do nauki zdalnej z uwagi na zdecydowanie większe wskaźniki zakażeń w tym województwie, zdecydowanie też większą liczbę szkół, która pomimo tego stacjonarnego trybu przechodziła na tryb zdalny, bądź hybrydowy, w porozumieniu z powiatowymi stacjami sanitarnymi, bo wirus tam się rozprzestrzeniał bardzo szybko - stwierdził Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej w klasach I-III

Podczas swojej wypowiedzi szef MEiN był też pytany o ewentualny powrót do szkół starszych uczniów. Niestety według słów ministra Czarnka, na ten moment jest niemożliwe, aby uczniowie starszych klas mogli wrócić do nauczania stacjonarnego.

Wszystko przez ostatnie wzrosty zachorowań. Jednocześnie polityk zapewnił, że trwają przygotowania, aby jak najszybciej uczniowie mogli wrócić do swoich szkolnych ławek.

2-latka wypadła z 12. piętra. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze2-latka wypadła z 12. piętra. Na szczęście wszystko skończyło się dobrzeCzytaj dalej

Więc, póki co przygotowujemy się, a w ramach tych przygotowań prowadzimy bardzo zaawansowaną akcję szczepień nauczycieli, co pozwoli nam na podejmowanie decyzji w przyszłości - stwierdził

Przemysław Czarnek ostrzega też, że cały czas istnieje ryzyko, że inne województwa będą musiały przejść na pełne nauczanie zdalne, tak jak to było w przypadku województwa warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie podkreśla, że aby uniknąć tego ryzyka Polacy powinni się stosować do panujących aktualnie obostrzeń, ponieważ dzięki temu wpływamy, na rozprzestrzenia się wirusa.

Niestety coraz częściej można zobaczyć, że ludzie w przestrzeni publicznej nie przestrzegają aktualnych zaleceń dotyczących noszenia maseczek, czy też utrzymywania odpowiedniego odstępu społecznego. Wystarczy, chociażby spojrzeć na zdjęcia z Krupówek, które jeszcze nie tak dawno przechodziły prawdziwe oblężenie turystami.

Na pewno jest zagrożenie. To zagrożenie możemy wszyscy niwelować, jeśli będziemy się stosować do obostrzeń, które są wprowadzone przez rząd nie po to, żeby komukolwiek zrobić jakąś przykrość, tylko po to właśnie, żebyśmy mogli ograniczyć rozwój koronawirusa i dać sobie szansę na podjęcie decyzji o powrocie do szkół, utrzymanie w szkołach klas I-III w trybie stacjonarnym i powrocie do szkół klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych, a także studentów na uczelnie - dodał.

źródło: Radiozet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News