Przemysław Czarnek o powrocie do szkół
Unsplash.com Scott Webb
Weronika Wasiak - 12 Listopada 2020

29 listopada dzieci wrócą do szkół? Minister wygadał się w programie na żywo

Przemysław Czarnek w programie na żywo wygadał się w sprawie powrotu dzieci do szkół. Czy tak, jak planuje rząd, nastąpi to 29 listopada?

Przemysław Czarnek był dziś gościem Radia Wnet. Podczas rozmowy z dziennikarzem w dużej mierze skupił się na dalszych krokach w zakresie edukacji, jakie w ramach walki z epidemią zamierza podjąć rząd. Minister skomentował ewentualny powrót dzieci do szkół pod koniec listopada.

29 listopada uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej? Przemysław Czarnek się wygadał

Od 9 do 29 listopada w trybie zdalnym uczą się wszystkie dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W czasie ogłaszania nowych restrykcji premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że to, czy dzieci 29 listopada wrócą do szkół, będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej.

W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia odnotowuje niewielki spadek dobowej liczby nowych zakażeń. Czy w związku z tym uczniowie lada moment zakończą edukację zdalną? Na antenie Radia Wnet minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, przyznał, że jeśli utrzyma się wypłaszczenie liczby zarażeń, istnieje duża szansa, że po 29 listopada dzieci wrócą do szkół.

"Póki co, mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona. [...] Chodzi o życie i zdrowie Polaków. To jest wartość najważniejsza. Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni [...] to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół - przekazał na antenie Radia Wnet minister edukacji i nauki.

Jesienią nauka zdalna przebiega lepiej niż wiosną?

Podczas wywiadu Przemysław Czarnek podkreślił również, że obecnie sytuacja w związku z nauczaniem zdalnym wygląda o wiele lepiej niż wiosną, gdy ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich był wybuch epidemii i zamknięcie szkół.

Minister nawiązał też do finansowego wsparcia dla nauczycieli, w wysokości 500 złotych, czego jeszcze kilka miesięcy temu nie było. Czarnek zaznaczył, że lada moment rząd przekaże blisko 30 tysięcy tabletów, które mają ułatwić pracę w trybie zdalnym.

"Samo zdalne nauczanie wygląda na pewno dużo lepiej, niż wyglądało na wiosnę, gdy dopiero raczkowaliśmy w tym zakresie. [...] Za chwilę przekażemy 27 tys. tabletów. W tych dniach już to będzie - zaznaczył Przemysław Czarnek.

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News