Rodzice i nauczyciele będą strajkować
Jan BIELECKI/East News
Weronika Wasiak - 4 Grudnia 2020

Rodzice i nauczyciele mają dość. Już w poniedziałek rusza Ogólnopolski Strajk

Rodzice i nauczyciele mają dość. W najbliższy poniedziałek rusza Ogólnopolski Strajk Edukacji. Celem manifestacji jest dymisja ministra edukacji. Przedstawiono plan strajku.

Rodzice oraz nauczyciele od samego początku zdawali się przeciwni Przemysłowi Czarnkowi, który został ministrem edukacji i nauki. Po kilku miesiącach ta część opinii publicznej postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i jasno dać władzom Polski do zrozumienia, że domaga się dymisji ministra.

Nauczyciele i rodzice mają dość

Jak przytacza Wirtualna Polska, minęły dwa tygodnie od złożenia petycji z blisko 90 tys. podpisami w KPRM. Spora część Polaków domaga się bowiem dymisji Przemysława Czarnka. Już w najbliższy poniedziałek, 7 grudnia, rusza Ogólnopolski Strajk Edukacyjny.

Minister Przemysław Czarnek podał nowe szczegóły ws. powrotu dzieci do szkół. Wiele osób się zdziwiMinister Przemysław Czarnek podał nowe szczegóły ws. powrotu dzieci do szkół. Wiele osób się zdziwiCzytaj dalej

Na potrzeby manifestacji utworzono również specjalny hasthag "menczarnia", pod którym można oznaczać zdjęcia, będące częścią protestu. Na facebookowej stronie STOP deMENtażowi Edukacji opublikowano post, za pośrednictwem którego przekazano szczegółowe informacje na temat wydarzenia.

Przychodzi taki moment, w którym trzeba jasno okazać swoją niezgodę. [...] Zachęcamy Was, abyście przez cały ten tydzień byli widoczni - również w social mediach! - pamiętajcie, by zrobić sobie zdjęcie z hashtagiem #menczarnia oraz #stopdementażowiedukacji i krótkim opisem, dlaczego Przemysław Czarnek nie może być dłużej ministrem edukacji - czytamy we wpisie.

Organizatorzy podkreślają, że każdy, nie tylko rodzice czy nauczyciele, może wziąć udział w manifestacjach. Wyjaśniono również, jak ma wyglądać Ogólnopolski Strajk Edukacyjny.

Zacznie się w poniedziałek

Jednym z działań, w których możesz wziąć udział podczas naszego strajkowego tygodnia, jest oddanie krwi! Wicepremier Kaczyński zarzucał osobom biorącym udział w Strajku Kobiet, że mają krew na rękach, a zapomniał chyba o szpitalnych wizytach zarażonego koronawirusem ministra Czarnka - czytamy.

Organizatorzy w facebookowym wpisie zaznaczyli, że chcą pomóc tym, którzy "są ofiarami bezmyślności polskiego rządu". Manifestujący mogą również zostać dawcami szpiku. Kolejnym punktem, który został wyszczególniony w poście, jest wsparcie gastronomii.

W tym tygodniu pozwólcie sobie na odpoczynek od gotowania i zamiast siedzieć w garach, walcie w gary na ulicy! Zapraszamy Was gorąco do skorzystania z usług polskich restauracji, a zwłaszcza tych, które dołączyły się do naszej akcji. Pamiętajcie, aby nie zamawiać przez aplikacje typu Uber Eats czy Pyszne.pl, a kontaktować się bezpośrednio z restauracjami, bo tym sposobem unikają one prowizji- dodano.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Edukacyjnego zachęcają także do zadbania o lasy i mieszkające w nich zwierzęta.

Minister Czarnek w swoich wypowiedziach często odnosił się do świata zwierząt (a zwłaszcza dzików). Zadbajmy o czystość polskich lasów i zapewnijmy dzikom Czarnka odpowiednie warunki bytowe! Do tej akcji potrzebujesz jedynie worka na śmieci i rękawiczek! - brzmi fragment wpisu opublikowanego na STOP deMENtażowi Edukacji.

Źródło: Wirtualna Polska, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News