Rodzice, przedszkola i żłobki
portalparentingowy.pl
Weronika Wasiak - 18 Grudnia 2020

Zapadła decyzja. Wiadomo już, co stanie się ze żłobkami i przedszkolami w czasie narodowej kwarantanny

Rodzice w końcu się dowiedzieli. Ministerstwo Edukacji właśnie poinformowało o oficjalnej decyzji w sprawie przedszkoli i żłobków. Czy podczas narodowej kwarantanny będą otwarte?

Rodzice nie kryli zaniepokojenia, gdy w miniony czwartek minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował o wprowadzeniu narodowej kwarantanny. Polaków ogarnęła bowiem obawa, co z najmłodszymi dziećmi, jeżeli przedszkola oraz żłobki zostaną zamknięte. Teraz wszystko już wiadomo.

Kolosalne zmiany w obostrzeniach

Przypomnijmy, że 17 grudnia minister Adam Niedzielski oficjalnie przekazał, że od 28 grudnia do 17 stycznia, czyli do ostatniego dnia ferii zimowych, trwać będzie narodowa kwarantanna.

Zamknięte ponownie zostaną galerie handlowe, a od godziny 19:00 w Sylwestra do godziny 6:00 rano w Nowy Rok obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Ponadto, niezmiennie funkcjonuje restrykcja, zgodnie z którą, dzieci do 16. roku życia w godzinach 8:00-16:00 nie mogą poruszać się w przestrzeni publicznej bez opieki osoby pełnoletniej.

Wiadomo, że szkoły podstawowe i ponadpodstawowe pozostaną zamknięte przynajmniej do 17 stycznia, ale co z przedszkolami i żłobkami, które jak dotąd normalnie funkcjonowały? Czy z uwagi na narodową kwarantannę zostaną zamknięte?

Oskarżenie radnych polskiego miasta o łamanie prawa. Oskarżenie radnych polskiego miasta o łamanie prawa. "Kochany Mikołaju. Chciałbym, żeby tata nie bił mamy"Czytaj dalej

Przemysław Czarnek oficjalnie zabrał głos, nie pozostawiając żadnych wątpliwości.

Co ze żłobkami i przedszkolami?

Już w piątek na Twitterze Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawił się oficjalny wpis, z którego wynika, że placówki dla najmniejszych nie zostaną zamknięte przez cały okres lockdownu.

Żłobki i przedszkola będą czynne w czasie kwarantanny po 28 grudnia. Nie ma planów zamykania tych placówek. Są to placówki skierowane przede wszystkim do najmłodszych dzieci i pełnią funkcję opiekuńczą - poinformował w piątek na antenie Kwadransu Politycznego Dariusz Piontkowski.

Rodzice mogą więc odetchnąć z ulgą. Gdyby placówki dla najmłodszych dzieci zostały zamknięte, dla wielu mogłoby to oznaczać duży problem w związku ze zorganizowaniem opieki dla malucha.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News