Pilne
Własne
Jessika Piechocka - 21 Listopada 2020

Premier podał konkrety w sprawie lockdownu. Wiemy do kiedy dzieci nie wrócą do szkół

Na konferencji prasowej, minister Mateusz Morawiecki poinformował o tym, jak wygląda obecna sytuacja w kraju.

21.11 odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego dotycząca obecnej sytuacji, w kraju związanej z pandemią koronawirusa.

Mateusz Morawiecki podał szczegóły, jak w najbliższych dniach będą wyglądały obostrzenia w kraju.

Pandemia koronawirusa - obostrzenia

Aktualnie z powodu pandemii koronawirusa w całej Polsce wprowadzona została czerwona strefa. Między pieszymi zachowana musi być bezpieczna odległość 1,5 metra.

Wyłączone z tego obowiązku są tylko niektóre osoby m.in. rodzice z dziećmi do 13 roku życia, osoby mieszkające razem i osoby niepełnosprawne.

Mateusz Morawiecki w sprawie placówek handlowych powiedział: "Dokonujemy analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy - zaznaczył premier podczas konferencji prasowej. Jak dodał, aby tak było, "zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym".

Co czeka nas w najbliższym czasie?

"Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym" - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

"Obecnie siedmiodniowa krocząca średnia to powyżej 20 tys. (zakażeń), ok. 22-22,5 tys. dziennie, a więc sytuacja nadal jest bardzo, bardzo poważna - stwierdził. Dodał przy tym, że z zatrwożeniem obserwuje codzienną liczbę zgonów, za które jest pośrednio i bezpośrednio odpowiedzialny koronawirus. - Musimy pamiętać, że wirus zbiera swoje śmiertelne żniwo, które zasiał 2-3, 4 tygodnie temu" - powiedział Morawiecki.

Premier na konferencji poinformował również, że dzieci nie wrócą do szkół do 23-24 grudnia. Przerwa edukacyjna w szkołach odbędzie się 4-17 stycznia dla wszystkich.

Morawiecki powiedział, że jeżeli stabilność zakażeń się utrzyma, to także poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas.

Źródło: Konferencja prasowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News