Rozalka potrzebuje operacji
dot. pixabay.com/ID 1662222
Karol Zaborowski - 18 Lutego 2021

Trwa walka o serce małej Rozalki. Zostało już tylko kilka dni do końca zbiórki

Jeszcze przed narodzinami Rozalki, jej rodzice wiedzieli, że serce dziewczynki nie pracuje prawidłowo. Jednak nikt nie mógł ich przygotować na to, co się stało po jej narodzinach. Już w pierwszych dniach życia Rozalki pojawiły się poważne problemy.

Walka o serce małej Rozalki rozpoczęła się jeszcze przed jej narodzinami. Niestety zaledwie 9 dni po porodzie u dziewczynki pojawiły się kolejne problemy zdrowotne. Jej serce bardzo źle zareagowało na przeprowadzone cewnikowanie, podczas którego doszło do komplikacji.
Wtedy też rodzice dziewczynki usłyszeli, że dziewczynka będzie musiała przejść niezwykle skomplikowaną operację.

W 9. dobie życia córeczka przeszła pierwsze cewnikowanie serca, w którego trakcie doszło do komplikacji. Złe wiadomości spływały na nas lawinowo. Po długim pobycie w szpitalu i licznych badaniach lekarze poinformowali nas, że konieczna będzie skomplikowana operacja jej małego serduszka. Modliliśmy się o cud, o to, żeby Rozalka była silna, żeby operacja mogła odbyć się później. Jednak los po raz kolejny okazał się dla nas okrutny - czytamy w opisie zbiórki.

Pomoc dla małej Rozalki

Drugie cewnikowanie ujawniło kolejne problemy, ale początkowo lekarze nie wiedzieli do końca, dlaczego stan dziewczynki się pogarsza. Po wykonaniu kolejnych badań wyszło na jaw, że wada serca Rozalki jest o wiele bardziej złożona, niż początkowo podejrzewano.

Dziewczynka musiała znowu walczyć o swoje życie. Cały sztab lekarzy operował jej malutkie serce, aby Rozalka mogła dalej żyć. Na szczęście zabieg się udał i wszyscy mieli nadzieję, że dziewczynka zacznie wracać do zdrowia.

Wiceminister edukacji zabrał głos w sprawie powrotu do szkół. Kiedy rząd poda dalsze szczegóły?Wiceminister edukacji zabrał głos w sprawie powrotu do szkół. Kiedy rząd poda dalsze szczegóły?Czytaj dalej

Po trzech miesiącach spędzonych w szpitalu Rozalka mogła w końcu wrócić do domu ze swoimi rodzicami, ale ich szczęście nie trwało długo. 4 stycznia dziewczynka trafiła na izbę przyjęć, a jej stan z czasem tylko się pogarszał.

Z kardiologii została natychmiast przewieziona na intensywną terapię, tam zaintubowana czekała na dalsze badania. Nie wiedzieliśmy, ile jeszcze wytrzyma jej serduszko - piszą rodzice dziewczynki.

Kolejny raz lekarze stanęli na wysokości zadania i uratowali życie małej Rozalki, ale wszystkie zabiegi, jak i sama wada wrodzona sprawiły, że serce dziewczynki bardzo osłabło. Ostatnią nadzieją dziewczynki okazała się operacja w Austrii, na którą nie stać jej rodziców, dlatego też zdecydowali się zorganizować zbiórkę, aby uratować swoją córkę. Do końca zbiórki zostało już zaledwie kilka dni, dlatego też liczy się każda złotówka, która przybliża Rozalkę do osiągnięcia wymaganej kwoty.

Błagam, potrzebujemy Twojej pomocy! Rozalka obecnie znajduje się w szpitalu w Warszawie. Lekarze utrzymują ją przy życiu, żeby mogła już 25 lutego polecieć specjalistycznym transportem medycznym do kliniki w austriackim Linz, gdzie przejdzie operację serca. Jej stan jest dramatycznie zły. Jeśli nie zdążymy, czeka nas najgorsze - czytamy.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: siepomaga.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News