portalparentingowy.pl
Sześcioraczki, słowa mamy

instagram.com / szescioraczkipl

Niewiarygodne, jak zmieniły się polskie sześcioraczki. Poruszające słowa mamy

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Polskie sześcioraczki swoim przyjściem na świat opanowały wszystkie media w kraju. Rodzice co jakiś czas starają się dzielić nowymi informacjami na pociech. Niewiarygodne, jak wyrosła cała gromadka.

Polskie sześcioraczki przyszły na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, co oznacza, że w tym roku skończyły dokładnie rok. Jak obecnie wyglądają? Urocze zdjęcie trafiło do sieci.

Niewiarygodne, jak zmieniły się sześcioraczki

Na instagramowym profilu szescioraczkipl ich mama, Klaudia Marzec, co jakiś czas dzieli się nowymi fotkami pociech, pokazując, jak dorasta radosna gromadka. Po chwilach grozy, jakie przeżyła cała rodzina, to niewątpliwie najpiękniejszy widok.

17 listopada, z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, opublikowała na profilu kolejną fotkę - sześcioraczki przyszły bowiem na świat w 29. tygodniu ciąży, a później wiele tygodni spędziły w szpitalu. Kobieta przyznała, że choć teraz każde z nich rozwija się w nieco innym tempie, w końcu może spać spokojnie.

W naszym domu to prawdziwe święto- mamy w nim aż szóstkę wcześniaków z niespełna 29 tc! Chociaż wszystkie dzieciaczki są z jednej ciąży- każde z nich rozwija się inaczej, napotyka na swojej drodze mniejsze lub niestety większe trudności. Jedno jest pewne - każdy wcześniak to mały wojownik - napisała Katarzyna Marzec.

Zdjęcie sześcioraczków momentalnie chwyciło internautów za serce. Niewiarygodne, jak duże już są i, co więcej, jak bardzo zauważalne są różnice między każdym z nich.

Poród, o którym mówiła cała Polska

 Przypominamy, że Nela, Kaja, Malwina, Zosia, Tymon i Filip przyszli na świat 20 maja 2019 roku w 29. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Ważyły od 890 g do ok. 1300 g, a lekarze stoczyli intensywną walkę o ich życia.

Dzieci były stopniowo wypisywane do domu, co wynikało nie tylko z przeprowadzanych w szpitalu badań i kontroli, ale też, jak wyjaśniali lekarze, z uwagi na dobro rodziców, którzy musieli przyzwyczaić się do nowej sytuacji. 

Para miała już bowiem syna Oliwiera, co oznaczało, że niemal z dnia na dzień miała pojawić się siódemka pociech. Na szczęście dzięki wsparciu medyków, a także całej Polski, udało im się przetrwać ciężkie chwile.

Warto wspomnieć, że sześcioraczki rodzą się zaledwie raz na 4,7 miliarda przypadków, a taką ciążę trudno jest szczęśliwie doprowadzić do końca.

Źródło: Instagram

Weronika WasiakAutor

Redaktor portalu Portalparentingowy.pl. Wcześniej byłam związana z pracą w portalu Pikio.pl, gdzie pełniłam funkcję redaktora. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Znaleźli na plaży butelkę z poruszającym listem ojca do córki

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Dzieci uważały, że w domu jest duch. Gdy matka została sama w domu odkryła ponurą prawdę

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Rodzice zauważyli, że ich córka jest podobna do ginekologa. W końcu poznali prawdę

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Życie rodzinne

Tom & Jerry - uwielbiani bohaterowie powracają w pełnometrażowym filmie na DVD I BLU-RAY™!

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Kobiety o tym imieniu są najlepszymi matkami. Mają intuicję nie z tej ziemi, są niezastąpione

Czytaj więcej >
dziewczyna

Życie rodzinne

12-latka popełniła samobójstwo. Swoją śmierć transmitowała w internecie

Czytaj więcej >