Szkoła
EastNews/ ARKADIUSZ ZIOLEK
Jessika Piechocka - 7 Grudnia 2020

Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. Wiemy, kto wróci do placówek w styczniu

Minister zdrowia Adam Niedzielski w Porannej rozmowie w RMF FM powiedział o planach rządu. Jako pierwsze do szkół mają wrócić najmłodsze dzieci.

Z powodu pandemii koronawirusa szkoły są pozamykane, a wszystkie dzieci uczą się zdalnie. Dla wielu rodziców jest to problem, gdyż nie mogą normalnie pracować. W sprawie powrotu do szkół wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM.

Jest oficjalne potwierdzenie MEN. Część dzieci nie spędzi ferii w domu, znamy szczegółyJest oficjalne potwierdzenie MEN. Część dzieci nie spędzi ferii w domu, znamy szczegółyCzytaj dalej

Kto wróci do szkół najszybciej?

Jednym z poruszonych tematów podczas rozmowy z ministrem był temat obostrzeń epidemicznych. Niedzielski poinformował bezzmiennie, że luzowanie obostrzeń zależy od liczby dobowych zakażeń występujących w regionach i w całym kraju.

Zobacz także: Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa

Jeżeli chodzi o to, co się będzie działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzję o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali. Zaczynając od klas I-III oczywiście.- powiedział Adam Niedzielski.

Tutaj jeszcze, który z wariantów czy to będzie szerzej, czy węziej - w sensie np. częściowo jednak nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas I-III, to jeszcze rozmawiamy z ministrem Czarnkiem - dodał szef resortu zdrowia.

Zobacz także: Ostatnia szansa, potem znikną na zawsze. Tylko dziś dostaniesz je za darmo w Biedronce, ale jest jeden warunek

Niedzielski został również zapytany o najbardziej optymistyczny scenariusz powrotu dzieci do szkół. Wyznał, iż chciałby, aby uczniowie wrócili do placówek 18 stycznia.

Powrót dzieci do szkół w czasie pandemii koronawirusa

Szef resortu zdrowia w rozmowie dodał, że jeżeli sytuacja nie ulegnie nagłemu pogorszeniu, to są bardzo duże szanse na powrót dzieci do szkół i wynoszą aż 90 procent.

Teksty wybrane dla Ciebie:

To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz, muszę się zastrzegać, bo jeszcze jednak jest trochę czasu do tego momentu - wyznał Niedzielski.

Polityk nie ukrywał, że jeszcze należy wstrzymać się z decyzjami, ponieważ do stycznia jest bardzo dużo czasu i wszystko się może zdarzyć.

Robert Mazurek, dziennikarz prowadzący rozmowę, zapytał ministra, czy jest szansa na zmianę planów rządu ws. ferii, a dokładniej kulminacji ferii w jednym terminie i pozostawienie hoteli oraz restauracji zamkniętych.

Będę w tej sprawie nieugięty, bo zdecydowanie najważniejszym celem jest to, żeby przywracać normalność nie tylko w okresie ferii. Nie chciałbym, żeby przywracanie normalności w czasie ferii odbiło się za chwilę czkawką i nie będziemy mogli puścić dzieci do szkół, bo będziemy mieli przyspieszenie pandemii. Wolałbym, żeby tą pierwszą decyzją, która będzie oznaczała powrót do normalności, to był powrót dzieci do szkół, przynajmniej z tych klas najmłodszych. Uważam, że w tym sensie ferie powinniśmy potraktować jako ostatni akt normalności przed szczepieniami - podsumował minister.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News