Szkoła - klasa
EastNews/ Jakub Kaminski
Jessika Piechocka - 9 Grudnia 2020

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Rząd podał pięć wariantów

Jeszcze parę dni temu rodzice mieli nadzieję, że ich dzieci wrócą w styczniu do szkół. Morawiecki na temat powrotu do szkół wypowiedział się na konferencji. " Wytrzymajmy kilka miesięcy".

Powrót dzieci do szkół to od paru miesięcy jedna wielka niewiadoma. Kiedy skończy się nauczanie zdalne? Tego na dzień dzisiejszy nie wie nikt.

Premier Morawiecki i minister zdrowia Niedzielski informują, iż cała sytuacja zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej w kraju.

Zobacz także: Ujawniono, co policja zrobiła z 17-latką, która była na strajku

Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Wszyscy starsi uczniowie, mają lekcje zdalne od października. Natomiast od 9 listopada, nauczanie zdalne obowiązuje również młodsze dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.

Pewne jest to, że dzieci nie wrócą do placówek edukacyjnych to końca 2000 roku. Czy możliwe jest, aby wróciły 18 stycznia, czyli po feriach zimowych?

Zobacz także: Tyszka poszedł do kościoła i stanął jak wryty. Nigdy nie zapomni widoku, który zastał

Konkretne decyzje powrotu dzieci do placówek mają najpóźniej zostać przekazane na początku stycznia.

Minister edukacji Przemysław Czarnek już w listopadzie mówił, że ma nadzieję, iż dzieci wrócą do szkół 18 stycznia. Aktualnie rząd zastanawia się nad pięcioma wariantami powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

W tym cztery, które dotyczą powrotu w jakimś stopniu uczniów do szkół - przekazał we wtorek w rozmowie z Radiem Zet Czarnek.

Wszystko po to, by przygotować szkołę absolutnie precyzyjnie do powrotu - dodał Czarnek.

Temat w resorcie jest ciągle poruszany. Minister edukacji wspomniał również o tym, że rozmowy trwają także ze związkami zawodowymi.

Jakie warianty rząd bierze pod uwagę?

Szef resortu edukacji nie zdradził szczegółów. Wyznał, że analizowane są różne opcje. Jedną z nich jest stopniowy powrót dzieci do szkół.

W pierwszej kolejności do placówek miałyby wrócić najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas I-III.

Chcemy, żeby szybko wrócili także maturzyści, uczniowie klas ósmych i wszyscy po kolei. W jakim trybie, czy w pełnym stacjonarnym, czy hybrydowym, czy najpierw I-III, a później po kolei wszyscy inni, czy I-III i klasy ósme, czy maturalne - powiedział Czarnek.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News