Szkoła mimo pandemii
unsplash.com / Ivan Aleksic (CC0 Domena Publiczna)
Weronika Wasiak - 11 Grudnia 2020

Wybuchł skandal, szkoła organizuje zajęcia stacjonarne mimo zakazu. Dyrektorka zabrała głos

Podstawowa szkoła katolicka organizuje zajęcia stacjonarne mimo zakazu nałożonego przez rząd. Wybuchł skandal, jest wyjaśnienie dyrektora placówki.

Każda szkoła w kraju została zamknięta z początkiem listopada. Aktywne pozostały jedynie żłobki i przedszkola, z kolei uczniowie klas podstawowych i ponadpodstawowych przeszli na nauczanie zdalne. Początkowo taki tryb miał trwać do 19 listopada, jednak jak poinformował sam premier Mateusz Morawiecki, szkoły zostaną otwarte nie wcześniej niż 18 stycznia (17 stycznia kończą się bowiem ferie zimowe).

Tymczasem do mediów dotarły informacje o placówce, która prowadzi zajęcia w trybie stacjonarnym mimo zakazu. Jest stanowisko dyrektora.

Zobacz także: Pilny apel policji, sytuacja jest poważna. Każdy rodzic musi wiedzieć

Katolicka szkoła pracuje mimo zakazu

Jak informuje Gazeta.pl, katolicka szkoła podstawowa Tarnowie zdecydowała się organizować zajęcia w trybie stacjonarnym, mimo zakazu nałożonego przez rząd.

Boże Narodzenie w czasie pandemii. Jak planują święta polskie rodziny za granicą?Boże Narodzenie w czasie pandemii. Jak planują święta polskie rodziny za granicą?Czytaj dalej

Gdyby tego było mało, serwis donosi, że lekcje odbywają się specjalnie na prośbę rodziców. Gazeta Krakowska postanowiła skontaktować się z Katarzyną Duraj, dyrektorką szkoły katolickiej w Tarnowie.

Zobacz także: Pamiętacie siostrę Magdę z ”Daleko od noszy”? Ciężko uwierzyć jak teraz wygląda

Duraj wyjaśnia, że nie działa wbrew decyzji rządu, a w swoich wyjaśnieniach powołuje się na rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 23 października 2020 roku.

Placówka działa zgodnie z obowiązującymi przepisami?

Jeden z paragrafów mówi, że w przypadku jeśli rodzic nie jest w stanie zapewnić zdalnego nauczania, to dyrektor ma obowiązek zorganizować takie nauczanie zdalne w ramach szkoły albo stacjonarne na terenie szkoły - wyjaśniła w rozmowie z Gazetą Krakowską dyrektorka szkoły katolickiej w Tarnowie.

Duraj podkreśliła, że zajęcia odbywają się na prośbę rodziców, którzy zadeklarowali, że nie są w stanie zapewnić opieki nad dzieckiem podczas nauki zdalnej. Dyrektorka zapewniła też, że wszelkie zalecenia sanitarno-epidemiologiczne zostały zachowane - do szkoły uczęszcza zaledwie 40 uczniów, dzięki czemu nie ma problemów m.in. z zachowaniem dystansu.

Wszystko dokładnie sprawdziliśmy. Okazało się, że mamy taką możliwość i wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom - dodała dyrektorka.

Duraj zaznaczyła także, że odkąd przywrócono nauczanie w trybie stacjonarnym, u żadnego z uczniów nie zdiagnozowano koronawirusa.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News