Dzieci
Pixabay/ Duernsteiner/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 16 Stycznia 2021

Dr Paweł Grzesiowski o powrocie dzieci do szkół. "To jest fikcja"

Już 18 stycznia dzieci klas I-III wrócą do szkół. W tej sprawie w rozmowie z Wirtualną Polską wypowiedział się dr Paweł Grzesiowski.

Od poniedziałku najmłodsze dzieci wracają do szkół. W programie WP "Newsroom" dr Paweł Grzesiowski, specjalista w zakresie immunologii i pediatrii odpowiedział na pytania związane z powrotem dzieci do placówek edukacyjnych.

Dr Paweł Grzesiowski o powrocie dzieci do szkół

Prowadzący zapytał doktora Pawła Grzesiowskiego, czy pomysł oddzielenia dzieci w szkołach od siebie zda egzamin.

Polacy nie różnią się pod względem odporności od innych narodów. Pomysł z "bańkami" przećwiczyli już Niemcy, Brytyjczycy, wszyscy się na nim potknęli. Nie jest możliwe oddzielenie fizyczne dzieci między klasami. Proszę pomyśleć, chociażby o toaletach, nie ma takiej możliwości, żeby każda klasa miała swoją toaletę - skomentował Grzesiowski.

Pediatra wyznał, że według niego wytyczne szkół to fikcja i że można było przesunąć otwarcie szkół o kilka tygodni i w tym czasie zaszczepić nauczycieli. Paweł Grzesiowski powiedział, iż uważa, że największym zaniedbaniem jest niezaszczepienie nauczycieli.

Powrót dzieci do szkół. Jeden szczegół poróżnił rodziców. Chodzi o szatniePowrót dzieci do szkół. Jeden szczegół poróżnił rodziców. Chodzi o szatnieCzytaj dalej

Nie wiem jak to skomentować. Mówimy o tym, że dzieci nie mogą się mieszać, po czym otwieramy świetlice. Wracamy do września. W niektórych oddziałach szkolnych są również przedszkola. To będzie dodatkowe mieszanie się dzieci. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wygląda codzienność w szkołach. Ona jest bardzo odległa od tego, co jest na papierze - dodał doktor.

Dariusz Piontkowski o powrocie dzieci do szkół

Dzisiaj w porannych godzinach w sprawie powrotu dzieci do szkół, wypowiedział się również wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, który był gościem TVP3 Waraszawa.

Piontkowski przyznał, że najmłodsze dzieci nie najlepiej znoszą kształcenie na odległość, o czym informowali rodzice uczniów.

Prowadząca podkreśliła, że z wytycznych przedstawionych przez MEN wskazane jest, żeby w miarę możliwości jeden nauczyciel przypisany był do jednej klasy

Prezydent Rafał Trzaskowski w liście skierowanym do rodziców uczniów wracających do szkół napisał, że oznaczałoby to odstąpienie od realizowania podstawy programowej (...). Rodzice powinni się denerwować, że podstawa nie zostanie zorganizowana? Jak czytać te wytyczne - zapytała prowadząca.

Te wytyczne są pewnego rodzaju zaleceniami. Mówimy o tym, że należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, dezynfekcji rąk (...). Mówimy o tym, o ile jest to możliwe, wówczas powinien być jeden nauczyciel - powiedział wiceminister nauki i edukacji.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News