Uczniowie
Unsplash/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 16 Stycznia 2021

Minister edukacji podał możliwą datę powrotu starszych dzieci do szkół. "Jeśli sytuacja pandemiczna będzie stabilna"

Przemysław Czarnek 16.01 był gościem Polskiego Radia, gdzie opowiedział o powrocie dzieci do szkół. "Cieszę się, że taka decyzja została podjęta za radą wirusologów i epidemiologów".

Już w poniedziałek najmłodsi uczniowie wrócą do szkół. Wielu rodziców zastanawia się co z uczniami starszych klas. Na pytania związane z powrotem starszych dzieci do placówek edukacyjnych odpowiedział dziś Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Do szkół jako pierwsze wrócą dzieci klas I-III. Starsze roczniki na pewno nie wrócą do nauki stacjonarnej do końca stycznia.

Cieszę się, że taka decyzja została podjęta za radą wirusologów i epidemiologów. Te opinie nas wspomogły, później były analizowane i to doprowadziło nas do takiej decyzji - powiedział Przemysław Czarnek.

Szef MEN kolejny raz dodał, że nauczanie zdalne wśród najmłodszej grupy wiekowej, przynosi najmniej efektów, dlatego powrót do nauki stacjonarnej jet tak bardzo ważny.

Aktorka z serialu Rodzina zastępcza urodziła dziecko. Podobne do mamy?Aktorka z serialu Rodzina zastępcza urodziła dziecko. Podobne do mamy?Czytaj dalej

Jeśli sytuacja pandemiczna będzie stabilna lub będzie się uspakajała, to jestem przekonany, że na początku lutego będziemy mogli rozmawiać o powrocie klas ósmych i maturalnych do nauczania, nawet hybrydowego - wyznał minister edukacji.

Dariusz Piontkowski o powrocie dzieci do szkół

Dzisiaj w porannych godzinach w sprawie powrotu dzieci do szkół, wypowiedział się również wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, który był gościem TVP3 Waraszawa.

Piontkowski przyznał, że najmłodsze dzieci nie najlepiej znoszą kształcenie na odległość, o czym informowali rodzice uczniów.

Prowadząca podkreśliła, że z wytycznych przedstawionych przez MEN wskazane jest, żeby w miarę możliwości jeden nauczyciel przypisany był do jednej klasy

Prezydent Rafał Trzaskowski w liście skierowanym do rodziców uczniów wracających do szkół napisał, że oznaczałoby to odstąpienie od realizowania podstawy programowej (...). Rodzice powinni się denerwować, że podstawa nie zostanie zorganizowana? Jak czytać te wytyczne - zapytała prowadząca.

Te wytyczne są pewnego rodzaju zaleceniami. Mówimy o tym, że należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, dezynfekcji rąk (...). Mówimy o tym, o ile jest to możliwe, wówczas powinien być jeden nauczyciel - powiedział wiceminister nauki i edukacji.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News