szkoła
Unsplash/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 17 Stycznia 2021

Dariusz Piontkowski o powrocie dzieci do szkół. "W klasach nie ma obowiązku noszenia maseczek"

17 stycznia gościem PR24 był wiceminister edukacji i nauki. Dariusz Piontkowski wypowiedział się w sprawie powrotu dzieci do szkół.

Już za paręnaście godzin dzieci klas I-III powrócą do zajęć w szkołach. W ostatnich dniach wielu polityków i specjalistów wypowiada się na temat powrotu dzieci do placówek edukacyjnych. Tym razem w dniu dzisiejszym mogliśmy posłuchać na ten temat wypowiedzi Dariusza Piontkowskiego.

Powrót dzieci do szkół

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski był gościem w programie Polskiego Radia.

Prowadząca programu zapytała, z jakimi najczęściej pytaniami zgłaszali się nauczyciele i co ich niepokoiło. Wiceminister edukacji i nauki powiedział, że najbardziej niepokoiły nauczycieli wytyczne - jak je wprowadzić w życie.

Piontkowski dodał, że w szkołach należy stosować zasady, które stosowano również jesienią i wiosną. Chodzi przede wszystkim o dezynfekcję i mycie rąk, zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe i zakładanie maseczek.

Dzieci w polskiej miejscowości nie mogą iść do szkoły. Nietypowy powódDzieci w polskiej miejscowości nie mogą iść do szkoły. Nietypowy powódCzytaj dalej

W klasach nie ma obowiązku noszenia maseczek. Po kilku godzinach te maseczki i tak już nie spełnią swojej roli, ale wiem, że niektóre szkoły wprowadzały takiej rozwiązanie. Dyrektor szkoły miał do tego prawo - wyznał wiceminister Edukacji i Nauki.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Ostatnio w sprawie wypowiedział się również minister edukacji Przemysław Czarnek.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) zadane zostało pytanie dlaczego studenci jeszcze nie wrócą na zajęcia stacjonarne?

Osoba pytająca zaznaczyła, że studenci są osobami dorosłymi i łatwiej jest im utrzymać dystans społeczny, a przede wszystkim wszelkie środki ostrożności.

Oczywiście na studiach wyższych mamy nieco inne przepisy prawa niż w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych. Tam przepisy są bardziej elastyczne i to rektorzy poszczególnych uczelni o tym, w jakim zakresie nauczanie odbywa się w trybie zdalnym, a w jakim zakresie nauczanie odbywa się w trybie stacjonarnym - odpowiedział Przemysław Czarnek.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: PolskieRadio24.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News