szkoła
commons.wikimedia/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 18 Stycznia 2021

Dariusz Piontkowski o powrocie starszych dzieci do szkół. Wiemy, kiedy może zapaść decyzja

Dariusz Piontkowski 18 stycznia wypowiedział się na temat powrotu starszych dzieci do szkół. "Powrót dzieci z klas I-III do nauki stacjonarnej w szkołach był możliwy ze względu na utrzymywanie się niższego poziomu zakażeń koronawirusem ".

18 stycznia najmłodsze dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. Tego samego dnia Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej w Białymstoku mówił o powrocie dzieci do szkół.

Powrót dzieci do szkół

Dziś klasy I-III wracają do nauczania stacjonarnego. Było to możliwe dzięki temu, że w porównaniu z październikiem, listopadem, liczba zakażeń w Polsce utrzymuje się na znacznie niższym poziomie, dzięki temu Rada Medyczna przy panu premierze, minister zdrowia wyrazili zgodę na to, aby dzieci wróciły do szkół - poinformował Piontkowski.

Wiceminister Piontkowski podczas konferencji poruszył również temat szczepień nauczycieli, pracowników administracji i obsługi w szkołach.

Zdecydowana większość z nich zdecydowała się na badania testowe - wyznał polityk.

W Poznaniu miała miejsce ciąża, która zdarza się raz na 60 milionów. Niesamowite wydarzenieW Poznaniu miała miejsce ciąża, która zdarza się raz na 60 milionów. Niesamowite wydarzenieCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski poinformował, że kolejne decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju pandemii.

Mamy nadzieję, że ta tendencja widoczna od kilku tygodni obniżającej się liczby zachorowań pozwoli na utrzymanie nauczania stacjonarnego dzieci i młodzieży w klasach I-III, a być może jeżeli jeszcze spadnie ta liczba zachorowań - wówczas uda się być może uzyskać zgodę na to, aby także starsza młodzież wróciła do szkół - podsumował Piontkowski.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

W sprawie powrotu dzieci do szkół 18 stycznia wypowiedział się również Przemysław Czarnek. W Programie 1 Polskiego Radia został zapytany o to, czy są placówki, w których nie do końca udało się wdrożyć zalecenia MEN.

Z całą pewnością jest ich nie mało, bo przecież zalecenia i wytyczne mają wskazywać przede wszystkim na sposób zorganizowania zajęć w szkołach, który byłby najbezpieczniejszy. W większości przypadków udaje się to zrobić, ale są takie placówki, w których nie będzie można na różnych piętrach rozmieścić tych klas, bo np. szkoła ma jedno piętro - powiedział Czarnek.

Minister edukacji wyznał, że generalnie nigdzie nie ma żadnych przeszkód w przyjęciu dzieci do szkół przy zastosowaniu choćby minimum tych warunków sanitarnych, które są konieczne do tego, żeby bezpieczeństwo w szkole utrzymać.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News