Szkoła: powrót uczniów
fot. pixabay.com/Free-Photos
Karol Zaborowski - 18 Lutego 2021

Wiceminister edukacji zabrał głos w sprawie powrotu do szkół. Kiedy rząd poda dalsze szczegóły?

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski podczas wywiadu zabrał głos w sprawie powrotu starszych uczniów do szkół. Polityk przekazał również, kiedy Polacy mogą się spodziewać kolejnych ogłoszeń ze strony rządu, które ujawnią dalsze plany dotyczące szkolnictwa.

Uczniowie, nauczyciele, a także rodzice czekają aż w końcu zapadnie decyzja o powrocie standardowych lekcji do polskich szkół. Ostatnie wystąpienia szefa MEiN nie podały nam żadnych konkretów, jeżeli chodzi o przywrócenie nauczania stacjonarnego. Jednak głos w tej sprawie zabrał również Dariusz Piontkowski podczas swojej wizyty w RMF FM.

Piontkowski opowiadał o kryteriach, które decydować będą o tym, kiedy uczniowie starszych klas będą w końcu mogli powrócić do murów swoich szkół. Polityk podkreślił, że kluczowa jest sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, która w ostatnich dniach niestety nie przedstawia optymistycznego trendu.

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół?

Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach obserwuje niepokojący wzrost liczby zachorowań w naszym kraju, co niepokoi wiele osób. Pojawiają się obawy, że powrót starszych roczników do szkół zostanie znowu przełożony. Jednocześnie Piontkowski uspokaja, że w szkołach nie zaobserwowano wzrostu zachorowań.

Nasze dane wskazują na to, że w tej chwili nie widać jakiegoś wzrostu liczby zakażeń w szkołach tam, gdzie uczą się klasy I-III. Od 1 do 2 proc. szkół raz na jakiś czas musi przejść na nauczanie zdalne, będą hybrydowe, ponieważ pojawiają się tam przypadki zakażenia - stwierdził Piontkowski.

Sposób Małgorzaty Rozenek na powrót do formy po ciąży. Wiele mam nie zgodziło się z celebrytkąSposób Małgorzaty Rozenek na powrót do formy po ciąży. Wiele mam nie zgodziło się z celebrytkąCzytaj dalej

Wiceminister wspomniał również, kiedy Polacy mogą się spodziewać kolejnych wiadomości dotyczących decyzji podjętych w sprawie polskiego szkolnictwa. Niestety przedstawiciele MEiN w swoich wypowiedziach unikają podawania jakichkolwiek szczegółowych informacji, co nie napawa optymizmem.

W przyszłym tygodniu będzie decyzje co dalej, m.in. ze szkołami, z powrotem do nauki stacjonarnej - dodał.

Niestety zdalne nauczanie nie sprawdziło się tak, jak spodziewał się tego rząd. Na aktualnym systemie edukacji tracą przede wszystkim uczniowie klas VIII oraz maturalnych, których czeka w tym roku egzamin. Z tego też względu ich rodzice oraz nauczyciele mają nadzieję, że jak najszybciej zostanie podjęta decyzja o przywróceniu nauczania stacjonarnego.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News