Dzieci
East News/ Piotr Molecki
Jessika Piechocka - 20 Stycznia 2021

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół. Dalsze plany MEN

Powrót starszych dzieci do szkół to temat zastanawiający zarówno dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Dzieci, których klas mogą liczyć na pierwszeństwo powrotu do placówek edukacyjnych? Opowiedział ten temat (19.01) minister edukacji Przemysław Czarnek.

18 stycznia najmłodsze dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. Rodzice starszych dzieci zastanawiają się, które roczniki wrócą do placówek edukacyjnych kolejne. W tej sprawie wypowiedział się 19 stycznia w programie "O co chodzi" emitowanego przez TVP info Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek o powrocie starszych dzieci do szkół

Przemysław Czarnek opowiedział o dalszych planach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poinformował również, że do trybu stacjonarnego wróciło 99,5 proc. szkół, w których prowadzona jest nauka w klasach I-III, a w 60 placówkach nauka prowadzona jest zdalnie lub hybrydowo.

Jeśli stabilizacja zakażeń będzie się utrzymywała na tym poziomie, to w ciągu najbliższych tygodni będziemy wnioskować do epidemiologów o opinię na temat powrotu do szkół przynajmniej maturzystów i ósmoklasistów - powiedział szef MEN.

Minister edukacji narodowej zaznaczył, że resort cały czas przygląda się sytuacji epidemiologicznej i na jej podstawie będą podejmowane decyzje ws. powrotu starszych dzieci do placówek edukacyjnych.

Aktorka z serialu Rodzina zastępcza urodziła dziecko. Podobne do mamy?Aktorka z serialu Rodzina zastępcza urodziła dziecko. Podobne do mamy?Czytaj dalej

Dariusz Piontkowski o powrocie dzieci do szkół

W sprawie powrotu dzieci do szkół wypowiedział się ostatnio również Dariusz Piontkowski.

Dziś klasy I-III wracają do nauczania stacjonarnego. Było to możliwe dzięki temu, że w porównaniu z październikiem, listopadem, liczba zakażeń w Polsce utrzymuje się na znacznie niższym poziomie, dzięki temu Rada Medyczna przy panu premierze, minister zdrowia wyrazili zgodę na to, aby dzieci wróciły do szkół - powiedział Piontkowski.

Dariusz Piontkowski poinformował, że kolejne decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju pandemii.

Mamy nadzieję, że ta tendencja widoczna od kilku tygodni obniżającej się liczby zachorowań pozwoli na utrzymanie nauczania stacjonarnego dzieci i młodzieży w klasach I-III, a być może jeżeli jeszcze spadnie ta liczba zachorowań - wówczas uda się być może uzyskać zgodę na to, aby także starsza młodzież wróciła do szkół - podsumował Piontkowski.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: eDziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News