Klasa
Pxhere/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 22 Stycznia 2021

Powołano nowego wiceministra nauki i edukacji. Jest studentem Czarnka

22.01 Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że nowym sekretarzem stanu w MEiN oraz pełnomocnikiem rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego został Tomasz Rzymkowski.

W piątek (22.01) na Twitterze Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się oficjalna informacja, że premier Mateusz Morawiecki powołał Tomasza Rzymkowskiego na Sekretarza Stanu w MEiN oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.

Nowy sekretarz stanu w MEiN

Nominację wręczył obecny minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Dziś premier Mateusz Morawiecki powołał Tomasza Rzymkowskiego na stanowisko Sekretarza Stanu w MEiN oraz Pełnomocnika Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego. Nominację wręczył Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek- poinformowało MEiN.

Tomasz Rzymkowski będzie odpowiadał m.in. za kwestie które dotyczą nadzoru pedagogicznego i kształcenie ogólne.

Część uczniów ze starszych klas już wróciła do szkoły. Dyrekcja tłumaczy swoją decyzjęCzęść uczniów ze starszych klas już wróciła do szkoły. Dyrekcja tłumaczy swoją decyzjęCzytaj dalej

Polityk dołączył do podsekretarzy stanu w MEIN: Dariusza Piontkowskiego, Wojciecha Murdzka, Marzeny Machałek i Włodzimierza Bernackiego.

Kim jest Tomasz Rzymkowski?

Tomasz Piotr Rzymkowski urodził się w Kutnie. Aktualnie ma 34 lata. Mężczyzna jest w związku małżeńskim z Małgorzatą Rzymkowską, z którą ma troje dzieci.

Jak podaje Gazeta.pl Rzymkowski był studentem Przemysława Czarnka. Jest również posłem na Sejm VIII i IX kadencji. Aktualnie zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Polityk znany jest przede wszystkim z jednostronnych poglądów. W ubiegłym roku na Twitterze umieścił wpis, który wywołał wiele skrajnych emocji.

Przed wyborami prezydenckimi przekonywał, że "wybierzemy nie tylko Prezydenta RP, dokonamy także wyboru cywilizacyjnego". "Zdecydujemy między Polską, w której małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny, a Polską w której 'małżeństwem' jest związek dwóch panów albo jednego pana z kozą?- napisał 3 czerwca 2020 roku na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Gazeta.pl; Twitter; RP.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News