Szkoła
Edunews/ Unsplash/ Anastasiia Chepinska (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 26 Stycznia 2021

Czy dzieci wrócą do szkół od pierwszego lutego? Przemysław Czarnek: Mamy pewną stabilizację

W poniedziałek (25.01) gościem programu Tweet Up na antenie TV Republika był minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek odpowiedział na pytania związane ze szkolnictwem uczniów klas IV-VIII.

Szef MEN Przemysław Czarnek w poniedziałek w wieczornych godzinach na antenie TV Republika odpowiedział na ważne pytania dotyczące powrotu dzieci do szkół.

Podczas rozmowy poruszony został również temat LGBT i edukacji seksualnej w szkołach.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Dziennikarz rozpoczął rozmowę pytaniem o plotki ws. tego, że starsze dzieci wrócą do szkół od pierwszego lutego.

Absolutnie zaprzeczam tej informacji. Wszystko zależy od tego, jak epidemiolodzy i wirusolodzy określą zagrożenie koronawirusem i chorobą COVID-19. Mamy pewną stabilizację w Polsce, to prawda i to wszystko dzięki ograniczeniom i przestrzeganiu tych ograniczeń przez społeczeństwo - skomentował Czarnek.

Pielęgniarka pokazała nietypowy objaw COVID-19 u dzieci. Ku przestrodze rodzicomPielęgniarka pokazała nietypowy objaw COVID-19 u dzieci. Ku przestrodze rodzicomCzytaj dalej

Dynamika koronawirusa na świecie jest tak wielka, że decyzję w tej sprawie powinni podjąć epidemiolodzy i wirusolodzy - dodał szef MEN.

Przemysław Czarnek podkreślił, że uczniowie klas maturalnych i klas VIII są już w szkołach na konsultacjach indywidualnych bądź w małych grupach, a od piątku mogą być również na sprawdzianach/ egzaminach próbnych.

Przypominam, że klasy I-III pracują już w trybie stacjonarnym, więc i tak mamy duży powrót do szkół. Tym niemniej, na dziś nie ma decyzji, aby w kolejnym tygodniu również starsi uczniowie wracali na stałe do szkół - odpowiedział na pytanie dotyczące powrotu dzieci do szkół Czarnek.

Pytania do ministra edukacji narodowej ws. szkół

Przemysław Czarnek odpowiedział również na pytania od internautów dotyczące nauki w szkołach. Jednym z tych pytań było zagadnienie na temat praw LGBT i nauczanie seksualne.

Ani ideologia LGBT, ani wczesna edukacja seksualna, szkodliwa dla dzieci przed osiągnięciem odpowiedniego wieku nie grożą naszym dzieciom w szkołach, dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość - wyznał polityk.

Czarnek zapytany został także o to slaczego dyplomy polskich uczelni wyższych nie liczą się na świecie.

Wydaje mi się, że dyplomy polskich uczelni liczą się na świecie, choć muszą oczywiście liczyć się jeszcze bardziej. Dlatego będziemy skłaniać się ku temu, aby rozwinąć polską naukę, która w pewnych przypadkach jest kompletnie niewykorzystana - odpowiedział minister edukacji narodowej.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: TV Republika

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News