szkoła - klasa
PxHere/CC0 Domena publiczna
Jessika Piechocka - 21 Listopada 2020

Premier poinformował, kiedy będą ferie zimowe

Dnia 21.11 odbyła się konferencja prasowa, na której minister Mateusz Morawiecki poinformował o tym, jak wygląda obecna sytuacja w kraju związana z lockdownem. Dodał również, do kiedy dzieci będą uczyły się zdalnie i kiedy będą miały przerwę edukacyjną

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej (21.11) rozwiał wiele wątpliwości dotyczących lockdownu.

"Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym" - powiedział Morawiecki.

Premier odpowiedział również na pytanie zadawane sobie przez wielu rodziców, do kiedy dzieci będą uczyły się zdalnie i kiedy będą miały ferie zimowe.

Lockdown w kraju

Mateusz Morawiecki na konferencji opowiedział o względnej stabilizacji liczby zakażeń. Dodał jednak, że sytuacja nadal jest bardzo poważna.

"Obecnie siedmiodniowa krocząca średnia to powyżej 20 tys. (zakażeń), ok. 22-22,5 tys. dziennie, a więc sytuacja nadal jest bardzo, bardzo poważna - stwierdził. Dodał przy tym, że z zatrwożeniem obserwuje codzienną liczbę zgonów, za które jest pośrednio i bezpośrednio odpowiedzialny koronawirus. - Musimy pamiętać, że wirus zbiera swoje śmiertelne żniwo, które zasiał 2-3, 4 tygodnie temu" - powiedział szef rządu.

"Dzisiaj musimy wszyscy wymagać od siebie zdecydowanie więcej niż zwykle właśnie dlatego, że sytuacja jest tak trudna, że koronawirus jest siłą natury, której nikt z nas nie może w pełni przewidywać, kontrolować" - kontynuował polityk.

Powrót dzieci do szkół - kiedy?

"Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie - między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek - a 17-18 stycznia - Morawiecki wypowiedział się w sprawie szkół.

Jak wyznał minister, ferie w tym roku, w szkołach odbędą się od 4 do 17 stycznia dla wszystkich.

Ferie zimowe, zazwyczaj odbywające się w różnych województwach o różnej porze tym razem odbędą się w jednym terminie. Ma to na celu zmniejszenie ruchu turystycznego w czasie panującej pandemii. Stanie się to:

"By nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza - powiedział minister.

Źródło: Konferencja prasowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News