Szpital, wyprawka dla dziecka
unsplash.com / Solen Feyissa (CC0 Domena Publiczna)
Weronika Wasiak - 17 Listopada 2020

Czy każdy szpital powinien zapewniać podstawowe akcesoria dla niemowląt?

Czy każdy szpital powinien zapewniać młodym mamą podstawową wyprawkę dla dziecka? Dla wielu kobiet mogłoby być to ogromnym ułatwieniem.

Szpital prywatny czy państwowy? To pytanie zadaje sobie każda przyszła mama, która stara się wybrać najlepsze miejsce do narodzin potomka.

W swoich wyborach kobiety kierują się wieloma czynnikami, m.in. tym, jakie udogodnienia dla mamy i maleństwa zapewnia placówka.

Na jakie akcesoria dla dziecka może liczyć mama po porodzie?

Większość szpitali, tym bardziej, jeśli mówić o placówkach państwowych, nie zapewnia zbyt wielu akcesoriów dla mamy czy dziecka, które niezbędne są w pierwszych godzinach po porodzie.

Ponadto, nie każda placówka przed rozwiązaniem przekazuje kobiecie szczegółową listę rzeczy, które powinna ze sobą zabrać.

To, na co najczęściej może liczyć świeżo upieczona mama to: pieluszka, jeden komplet śpioszków, niektóre produkty pielęgnacyjne. Tymczasem lista potrzebnych akcesoriów zdaje się nie mieć końca.

Podkłady, wkładki, kosmetyki, kilka zestawów ubranek, pieluchy, kocyki i wiele innych, a to dopiero wierzchołek góry.

Co więcej, chociaż wiele pań już kilka tygodni przed porodem przygotowuje swoją "szpitalną torbę", niektóre, w momencie rozwiązania, zupełnie nie są przygotowane i do szpitala trafiają tylko z kilkoma rzeczami.

Czy każdy szpital powinien zapewnić podstawową wyprawkę dla dziecka?

Kobiety, które nie zdołały przyszykować wyprawki i po porodzie nie mają ze sobą zbyt wielu rzeczy, mogą znaleźć się w naprawdę trudnej sytuacji.

Nic więc dziwnego, że niektóre przyszłe mamy, które decydują się na poród w placówkach państwowych, wyrażają swoje niezadowolenia w związku z zapewnianą przez szpital wyprawką.

Placówki prywatne w dużej mierze zapewniają niezbędne akcesoria, choć nie w sposób zaprzeczyć, że i poród w takich miejscach niekoniecznie należy do tanich.

Czy waszym zdaniem każdy szpital powinien zapewniać podstawową wyprawkę dla maluszka i mamy?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News