portalparentingowy.pl
 Gustavo Fring z Pexels, canva.com

Gustavo Fring z Pexels, canva.com

Tato, przygotuj z dzieckiem wyjątkowy Dzień Mamy!

26 Maja 2022

Autor tekstu:

Redaktor

Dzień Matki to wspaniała okazja, aby pokazać maluchowi, jak może wyrazić uczucia do mamy w dniu jej święta. To sposobność, by tata wspólnie z dzieckiem przygotował coś wyjątkowego. Dlaczego to ważne i o czym musisz pamiętać, będąc tatą maluszka? Na jaki prezent na Dzień Mamy warto się zdecydować? Podpowiadamy!


Prezent na Dzień Mamy przygotowany razem przez tatę i dziecko


Dzień matki to dla taty doskonała okazja do wykazania się. Ojcowska pomoc jest nieoceniona szczególnie w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie wiedzą, jak ważny jest ten dzień dla mamy i co mogłyby dla niej zrobić. Wspólne przygotowanie niespodzianki to świetny moment na wyjaśnienie dziecku, czym jest Dzień Matki oraz porozmawianie o tym, dlaczego w tym dniu to mama jest najważniejsza.

Wspólne planowanie to także bardzo dobry sposób spędzenia czasu z dzieckiem. Pozwala na zbudowanie z nim bliskiej relacji. Wreszcie stawiamy dziecko w roli organizatora całego przedsięwzięcia, a więc zupełnie innej niż w codziennych sytuacjach.


O czym musisz pamiętać jako tata maluszka?

Przygotowywanie z dzieckiem niespodzianki na Dzień Matki to sytuacja, która wymaga od Ciebie jako taty zadbania o to, aby Wasza pociecha jak najlepiej odnalazła się w tej sytuacji. Przede wszystkim uwzględnij możliwości malca i jego zaangażowanie w cały projekt. Całe przygotowania warto zorganizować w taki sposób, aby dziecko miało jak najwięcej okazji do samodzielnego działania — to tata ma być jego pomocnikiem. Wtedy maluch będzie miał poczucie, że to on odpowiada za zorganizowanie całej niespodzianki dla ukochanej mamy. Pomocne podczas planowania Dnia Matki będzie także opracowanie z dzieckiem wspólnego, tajnego planu działania, w którym zawrzecie listę potrzebnych produktów czy rzeczy do zrobienia.


Oryginalny prezent na Dzień Mamy – co przygotować?

Dzień Matki to doskonała okazja do wspólnego obdarowania mamy. Szukając inspiracji prezentowych, warto rozglądać się za czymś, co będzie wymagało wspólnego działania taty i dziecka. Poniżej kilka ciekawych pomysłów, które doskonale sprawdzą się na tę właśnie okazję.

Wspólne przygotowanie posiłku
Jednym z lepszych pomysłów na niespodziankę dla mamy jest przyrządzenie jej ulubionego dania czy deseru. Tata i dziecko mogą wykazać się kulinarnie i razem przygotować pyszny i pachnący posiłek. Wspólne gotowanie to świetna okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i zaangażowanie go w przygotowania.
Wiola Lis, specjalistka z ekologicznego centrum Arkana Smaku dodaje:
„Aby nic nie przeszkodziło nam w realizacji kulinarnych pomysłów, przygotujmy wcześniej listę zakupów. Zadbajmy o to, by była to żywność najlepszej jakości. Możemy zamówić ją prosto do domu, co usprawni całą organizację”.

Wspólne wyjście do restauracji
Tata i maluch mogą także zaprosić mamę na uroczystą kolację do restauracji. Wspólne jedzenie posiłku w odświętnej atmosferze i odkrywanie nowych smaków to ciekawe doświadczenie dla całej rodziny. Poszukajmy miejsca przyjaznego dzieciom, w którym po posiłku czekają nas dodatkowe atrakcje — malowanki, gry i zabawy.

Zaplanowanie rodzinnej wycieczki
Wspólna wycieczka niespodzianka to doskonały sposób na spędzenie Dnia Mamy. Tata może wspólnie z maluchem zaplanować atrakcje i aktywności na taki dzień. Warto pokusić się o przygotowanie przekąsek i gier na piknik w pięknym otoczeniu przyrody. Wiola Lis z internetowego ekobazaru Arkana Smaku przypomina:
„Planując aktywności na świeżym powietrzu, zadbajmy o zapas wody i pożywne co nieco. By nie zabrakło nam sił, zaopatrzmy się w energetyczne przekąski — orzechy, suszone owoce, zdrowe batoniki. Zastępując nimi popularne słodycze, kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka od najmłodszych lat”.

Wspólne kupienie kwiatów
Trafionym prezentem na Dzień Mamy zawsze są kwiaty, które zachwycają swoim wyglądem i zapachem. Wspólna wyprawa z dzieckiem do kwiaciarni pokaże mu, że warto postarać się dla mamy i umilić jej dzień.


Własnoręcznie wykonany prezent
Niepowtarzalnym pomysłem na prezent na Dzień Matki jest także własnoręczne przygotowany z dzieckiem prezent. Nic tak bardzo nie wzrusza mamy, jak samodzielnie wykonane laurki, ramki ze zdjęciem, obrazki z odciśniętymi dłońmi czy ułożone i zaprezentowane wierszyki. Zadaniem taty w przypadku tego prezentu będzie zadbanie o stworzenie dziecku odpowiednich warunków, na przykład stanowiska z farbkami.

Domowe SPA
Zorganizujmy dla mamy miły wieczór we własnej łazience. Stwórzmy magiczny klimat: kojąca muzyka, pachnące świece i naturalne kosmetyki.
„Wybierając naturalne, ekologiczne kosmetyki, dajemy mamie to, co najlepsze. Skomponujmy coś wyjątkowego. Wybierzmy aromatyczne sole do kąpieli, kojącą maseczkę na twarz, regenerującą maskę na włosy oraz naturalne sojowe świece — i domowe spa gotowe!” — radzi Wiola Lis z Arkanów Smaku.


Małe tradycje to coś, co spaja rodzinę, poprawia nastrój i przynosi wiele pięknych wspomnień. Dzień Matki może stać się taką właśnie Waszą miłą tradycją, jeśli w organizację zaangażują się wszyscy domownicy. Spędźcie ten dzień po swojemu!

logo 1 big (1)

Arkana Smaku to ekologiczne centrum odwiedzane każdego miesiąca przez 80 000 użytkowników. To wyjątkowe miejsce inspiracji na temat zdrowego stylu życia, kuchni i odżywiania całego organizmu. Arkana Smaku gromadzą również sprawdzonych dostawców ekologicznej żywności, naturalnych kosmetyków oraz akcesoriów do domu. W katalogu znajduje się już około 20 000 najlepszej jakości produktów! To miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o siebie i swoich bliskich.


RedaktorAutor

Portalu Parentingowego

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Dziecko

Lista popularnych 100 lat temu imion, które wciąż są modne

Czytaj więcej >

Dziecko

Studenci nagrali audiobooki dla dzieci z Ukrainy. Poruszający gest

Czytaj więcej >

Dziecko

Kim jest gwiezdne dziecko? Tajemnicze określenie skrywa wielką tragedię

Czytaj więcej >

Dziecko

Wyjątkowo inteligentne dziecko rozpoznasz po 5 cechach

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak oswoić dziecko z tematem niepełnosprawności? Praktyczny savoir-vivre

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak nazywano dzieci 100 lat temu? Niektóre wybory mogą zaskoczyć

Czytaj więcej >