portalparentingowy.pl
Termometr dla niemowlaka

fot. pixabay.com/congerdesign (CC0 Domena publiczna)

Jaki termometr wybrać dla niemowlaka? Opcji jest przynajmniej kilka

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Czasy, kiedy wszyscy korzystali tylko z termometrów rtęciowych, już dawno minęły, a na rynku pojawiło się wile rodzai urządzeń elektronicznych do mierzenia temperatury. W przypadku termometrów dla dzieci warto się zastanowić, jaki będzie na

Gorączka jest jednym z najczęstszych objawów, który pojawia się przy wielu chorobach, a nie ma lepszego sposobu na zmierzenie temperatury organizmu niż właśnie termometr. W wielu domach bez wątpienia można znaleźć jeszcze stare termometry rtęciowe, które wciąż mają swoich zwolenników, jednak na rynku już od lat dostępne są urządzenia elektroniczne do pomiaru temperatury, które są zarówno proste w użyciu, jak i bezpieczne dla naszych dzieci.

Chcąc wybrać odpowiedni termometr dla naszego malucha, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim nie wolno zapominać o dokładności urządzenia, bo w końcu od tego zależy czy podany wynik będzie pokrywał się z prawdą. Drugim aspektem jest oczywiście wygoda korzystania z niego.

Jaki termometr będzie najlepszy dla niemowlaka?

W aptekach bez problemu można znaleźć wiele rodzai termometrów. Najczęściej dla niemowlaków polecane są termometry do ucha. Bez wątpienia ich największą zaletą jest to, że mierzą one temperaturę wewnątrz ciała dziecka w przeciwieństwo do termometrów czołowych. Dodatkowo podawane przez nie wyniki są bardzo precyzyjne, ale trzeba wiedzieć, jak z nich korzystać.

Choć korzystanie z termometru do ucha wydaje się proste, to trzeba pamiętać, że należy je dość precyzyjnie umieścić w kanale usznym, aby wynik faktycznie był jak najdokładniejszy. Z tego też względu po zakupie urządzenia tego typu, każdy rodzic powinien dokładnie zapoznać się z dołączoną ulotką, aby dokładnie i bezproblemowo poradzić sobie z pomiarem temperatury.

O wiele prostsze w użyciu są bez wątpienia termometry czołowe, a także te umieszczone wewnątrz smoczków. Niestety z nimi również wiążą się pewne niedogodności. W przypadku termometru czołowego tak jak wspominaliśmy wyżej, mierzy on temperaturę zewnętrzną, a nie wewnętrzną, przez co bywają mniej dokładnie. Jednak to właśnie prostota w korzystaniu przekonuje wielu rodziców.

Termometr w smoczku także jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ale nie wszystkie dzieci za nimi przepadają. Aby pomiar był wykonany prawidłowo, smoczek musi być trzymany przez malucha w buzi przez około dwie minuty. Może stanowić to poważny problem, jeżeli dziecko na skutek choroby osłabnie lub po prostu nie będzie chciało go ssać.

Kolejnym termometrem polecanym dla niemowlaków jest monitor temperatury. Jest to urządzenie składające się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest czujnik, który należy przyczepić do pieluszki. Natomiast drugi to monitor, na którym możemy śledzić temperaturę malca przez całą dobę. Dodatkowo jest on wyposażony w specjalny alarm, który da nam znać, jeżeli pojawi się gorączka.

Oczywiście na rynku znaleźć można jeszcze inne rodzaje termometrów, jednak to właśnie te cztery urządzenia są najczęściej polecane rodzicom. Warto pamiętać, że przed zakupem należy się dobrze zastanowić, który z nich będzie najlepszy dla naszego dziecka i dla nas samych. Dodatkowo trzeba pamiętać o zapoznaniu się z ulotką, aby dokładnie wiedzieć, jak poprawnie korzystać z zakupionego przez nas sprzętu. Dzięki temu pomiary będą o wiele bardziej precyzyjne.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Dziewczynka została uzdrowiona komórkami macierzystymi od siostry

  • Która rodzina odnosi większe sukcesy? Mało kto umie wskazać poprawną odpowiedź

  • Jaki kształt twarzy ma twoje dziecko? Zwróć uwagę na ważny szczegół

Źródło: Parenting.pl

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Dieta: kobiety karmiącej piersią

Niemowlę

Dieta mamy karmiącej piersią - co jeść, a czego absolutnie unikać?

Czytaj więcej >
Kolka: skuteczne metody na pozbycie się problemu

Niemowlę

Kolka u niemowląt - skuteczne i sprawdzone sposoby, które pozwolą rozwiązać problem

Czytaj więcej >
dziecko z butelką

Niemowlę

Prawidłowa higiena butelek dla niemowląt

Czytaj więcej >
Niemowlę: metody na uspokojenie

Niemowlę

Jak uspokoić niemowlę? Nie tylko smoczek może pomóc, przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów

Czytaj więcej >
Kolor: oczu dziecka, przewidywanie

Niemowlę

Czy da się przewidzieć kolor oczu dziecka?

Czytaj więcej >
Dziecko kąpiel

Niemowlę

Czy noworodka powinno się kąpać codziennie?

Czytaj więcej >