Dziecko
Pixabay/ VVVladimirVVV/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 16 Stycznia 2021

Jarosław Kuźniar nagrał podcast, w którym poruszył bardzo ważny problem dotyczący uczniów. "Czy nauczyciele to widzą?"

Pandemia to ciężki czas przede wszystkim dla dzieci. "Kamerki i wpuszczenie szkoły do ich pokoi to tylko kolejne problemy? Czy nauczyciele to widzą i potrafią pomóc? Gdzie w tym wszystkim rodzice?" - te i inne pytania w swoim podcaście "Psychologia w szkole online" postanowił poruszyć dziennikarz Jarosław Kuźniar.

Dzieci bardzo często nie dają sobie rady ze swoimi problemami. Jest to spowodowane różnymi czynnikami takimi jak szybkie tempo życia już od najmłodszych lat, bardzo często presja ze strony rodziców i nauczycieli. Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, nie ułatwia życia najmłodszym.

Jarosław Kuźniar "Psychologia w szkole online"

Dziennikarz Jarosław Kuźniar postanowił nagrać podcast ukazujący ważny problem, którego nie dostrzega wiele osób. Chodzi tu przede wszystkim o uczniów i naukę zdalną. Jaki wpływ ma uczenie się dzieci w domach? Jak wpływa brak kontaktu dzieci z rówieśnikami?

Pytań jest wiele. Tylko, czy znamy odpowiedzi?

Niedługo minie drugi semestr zdalnej nauki. Dla uczniów to prawie rok - z przerwą - bez kontaktu z rówieśnikami z klasy i nauczycielami. Wiele miesięcy siedzenia przed monitorem - praktycznie zamknięcia w domu - napisał Jarosław Kuźniar.

Minister edukacji podał możliwą datę powrotu starszych dzieci do szkół. Minister edukacji podał możliwą datę powrotu starszych dzieci do szkół. "Jeśli sytuacja pandemiczna będzie stabilna"Czytaj dalej

Jak młodzi ludzie to znoszą? Czy w szkole online udaje się im utrzymywać relacje? Czy technologia w tym pomaga? A może wręcz przeciwnie - kamerki i wpuszczenie szkoły do ich pokoi to tylko kolejne problemy? Czy nauczyciele to widzą i potrafią pomóc? Gdzie w tym wszystkim rodzice? Porównajcie ich perspektywy - dodał dziennikarz.

Rozmowa dziennikarza z uczniami

Dziennikarz postanowił znaleźć odpowiedzi u źródła. Podczas podcastu rozmawia z uczniami. Oprócz rozmowy z dziećmi możemy usłyszeć dialog z mamą jednego z uczniów, z dziennikarką Justyną Suchecką i ekspertką ds. edukacji Iga Kazimierczyk oraz dyrektorem liceum w Milanówku Leszkiem Janasikiem.

Dziennikarz zapytał jedno z dzieci - Ignacego o to czy kiedy szkoła się zamknęła i trzeba było pracować na komputerze, czego mu najbardziej brakowało.

Dostępu do przyjaciół - wyznał chłopiec.

Dziecko dodało, że rozmowy online nie zastępowały normalnego kontaktu z przyjaciółmi. Dzieci poruszyły również problem, że boli je głowa podczas ciągłej nauki na zajęciach online przy komputerze.

Bez względu na to, czy ktoś jest introwertykiem, czy ekstrawertykiem to te więzi społeczne są bardzo ważne. To ich brakuje. To był bardzo przyspieszony kurs ucznia się emocji - powiedziała mama Tymka.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Podcast: Psychologia w szkole online

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News