Bartek
Policja Śląska
Jessika Piechocka - 26 Stycznia 2021

Bartek urodził się z połową serca. "Cena jego zdrowia jest wysoka"

Bartek Paliga potrzebuje pilnej pomocy. Chłopiec urodził się z połową serca i przeszedł dwie poważne operacje. Rodzice proszą wsparcie dla 3-latka. Życie i zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Bartek Paliga ma zaledwie trzy latka, a już cierpi na poważną chorobę. Chłopiec urodził się z krytyczną wadą serca. Już po porodzie musi zostać objęty specjalistyczną opieką medyczną.Teraz rodzice dziecka proszą o pomoc i walczą o jego zdrowie i życie. Czasu jest niewiele.

Walka o życie i zdrowie Bartka

Rodzice Bartka są policjantami. Mama chłopca Karolina Paliga pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Tata Michał Paliga jest funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

O chorobie dziecka rodzice dowiedzieli się podczas pierwszych badań prenatalnych. Już wtedy pojawiły się podejrzenia: wada genetyczna albo chore serce.

Dalsze badania wykluczały wadę, a w chwili, gdy myśleliśmy, że już wszystko się ułoży, okazało się, że jednak serduszko nie pracuje tak, jak powinno. Zaczęliśmy konsultacje z lekarzami i w 20. tygodniu ciąży po raz pierwszy padała nazwa HLHS, krytyczna wada serca - wspomina mama Bartka.

Czy dzieci wrócą do szkół od pierwszego lutego? Przemysław Czarnek: Mamy pewną stabilizacjęCzy dzieci wrócą do szkół od pierwszego lutego? Przemysław Czarnek: Mamy pewną stabilizacjęCzytaj dalej

Chłopiec urodził się z poważną wadą serca tj. HLHS z restrykcyjnym otworem owalnym. Choroba ta wymaga paliatywnego leczenia operacyjnego. Leczenie ma parę etapów i jest bardzo kosztowne.

Bartek ma poważną wadę serca

Chłopiec jest już po dwóch operacjach, lecz walka o zdrowie dziecka cały czas trwa. Cena jego zdrowia jest wysoka - przekazują śląscy policjanci.

Rodzice chłopca proszą o pomoc. Aby pomóc dziecku można przekazać kwotę z rozliczeń podatkowych.

Zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli, którzy mogą przekazać 1% swojego podatku na konto Bartusia w Fundacji „Avalon” - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym", przekazują funkcjonariusze. W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS : 0000270809. W rubryce „informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” trzeba wpisać: PALIGA, 9042. Darowizny można wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A. 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z tytułem z przelewu: PALIGA, 9042".

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Rudaslaska.naszemiasto.pl; Se.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News