Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Bohemian Youngster - niezależna marka dla dziewczynek
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 15.12.2021 01:00

Bohemian Youngster - niezależna marka dla dziewczynek

Bohemian Youngster
fot. bohemianyoungster.pl/

Lekkość, wolność i niezwykłe fasony — wszystkim tym charakteryzuje się ponadczasowy styl boho. Ubrania inspirowane artystyczną bohemą nie wychodzą z mody od lat. Dziś można spotkać się z nimi nie tylko w stylizacjach dorosłych, ale również w dziecięcych. Idealnym przykładem jest marka Bohemian Youngster.

Bohemian Youngster to mała domowa manufaktura inspirująca się potrzebą miłości oraz wolności. Ta niezależna marka oferuje najmłodszym estetyczne ubrania odwołujące się do stylu boho. Jednak jej celem jest nie tylko sprzedaż ubrań, ale również dzielenie się swoimi wartościami.

Bohemian Youngster- styl boho dla dziewczynek

Boho to nie tylko stylizacje dla dorosłych. W luźnych i obszernych ubraniach odnajdą się również kilkuletnie dziewczynki. Dowodem na to jak marka Bohemian Youngster. Niezależna manufaktura została stworzona przez dwie utalentowane siostry z Warszawy. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o wartościach marki.

- Co wyróżnia Państwa markę modową dla dziewczynek na rynku? - Hmm. To z jednej strony trudne pytanie, bo takich małych marek modowych dla dzieci jest sporo. Myślę jednak, że wyróżnia nas to, że każda jedna sztuka naszych ubranek jest szyta ręcznie. Ich ilość również jest mocno ograniczona, ponieważ nie idziemy w sprzedaż masową. Zatem można powiedzieć, że nasze produkty są unikatowe. Obie z siostrą pracujemy zawodowo a Bohemian Youngster to takie nasze zawodowe dziecko.

- Dlaczego marka skupia się akurat na odzieży dziecięcej w stylu boho? - W momencie, kiedy zakładałyśmy markę, nie było tego wiele na polskim rynku. Szukałam alternatywy dla sieciówek dla własnej córki, ale ich ceny były tak wysokie, że dla zwykłego kowalskiego — a takim właśnie jestem — zakup był totalnie poza zasięgiem. Bardzo zależało nam na stworzeniu marki boho o nieco przystępniejszych cenach niż topowe marki z branży odzieży dziecięcej ze świata. Jednak szyjąc ręcznie, stawiając na dobrej jakości materiały, utrzymanie cen dostępnych dla wszystkich nadal jest trudne. Ale udało się. Tworzymy ciuszki bliskie boho.

- Co jest największym wyzwaniem w projektowaniu ubrań dla dzieci? - Takich wyzwań jest szalenie wiele. Trudne jest stworzenie ubrań stylowych oraz funkcjonalnych dla dzieci. Na szczęście nasze modele są szalenie funkcjonalne, zwłaszcza spódnice rosną razem z dziećmi zmieniając jedynie swoje oblicze: z maxi na np. midi. Boho jest również stylem, który tak naprawdę od lat 70 nie wyszedł z mody, więc nasze spódnice są ponadczasowe i nie ma ryzyka, że wyjdą z mody. Może je nosić również młodsze rodzeństwo. Dużym wyzwaniem są sesje zdjęciowe z dziećmi, których możliwości koncentracji są zupełnie inne niż u dorosłych. Szybko się dekoncentrują, nudzą i męczą. Takie sesje zdjęciowe muszą być połączeniem zabawy i pracy.

bohemianyoungster.pl/

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: