portalparentingowy.pl
Bohemian Youngster

fot. bohemianyoungster.pl/

Bohemian Youngster - niezależna marka dla dziewczynek

15 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Lekkość, wolność i niezwykłe fasony — wszystkim tym charakteryzuje się ponadczasowy styl boho. Ubrania inspirowane artystyczną bohemą nie wychodzą z mody od lat. Dziś można spotkać się z nimi nie tylko w stylizacjach dorosłych, ale również w dziecięcych. Idealnym przykładem jest marka Bohemian Youngster.

Bohemian Youngster to mała domowa manufaktura inspirująca się potrzebą miłości oraz wolności. Ta niezależna marka oferuje najmłodszym estetyczne ubrania odwołujące się do stylu boho. Jednak jej celem jest nie tylko sprzedaż ubrań, ale również dzielenie się swoimi wartościami.

Bohemian Youngster- styl boho dla dziewczynek

Boho to nie tylko stylizacje dla dorosłych. W luźnych i obszernych ubraniach odnajdą się również kilkuletnie dziewczynki. Dowodem na to jak marka Bohemian Youngster. Niezależna manufaktura została stworzona przez dwie utalentowane siostry z Warszawy. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o wartościach marki.

- Co wyróżnia Państwa markę modową dla dziewczynek na rynku?
- Hmm. To z jednej strony trudne pytanie, bo takich małych marek modowych dla dzieci jest sporo. Myślę jednak, że wyróżnia nas to, że każda jedna sztuka naszych ubranek jest szyta ręcznie. Ich ilość również jest mocno ograniczona, ponieważ nie idziemy w sprzedaż masową. Zatem można powiedzieć, że nasze produkty są unikatowe. Obie z siostrą pracujemy zawodowo a Bohemian Youngster to takie nasze zawodowe dziecko.

- Dlaczego marka skupia się akurat na odzieży dziecięcej w stylu boho?
- W momencie, kiedy zakładałyśmy markę, nie było tego wiele na polskim rynku. Szukałam alternatywy dla sieciówek dla własnej córki, ale ich ceny były tak wysokie, że dla zwykłego kowalskiego — a takim właśnie jestem — zakup był totalnie poza zasięgiem. Bardzo zależało nam na stworzeniu marki boho o nieco przystępniejszych cenach niż topowe marki z branży odzieży dziecięcej ze świata. Jednak szyjąc ręcznie, stawiając na dobrej jakości materiały, utrzymanie cen dostępnych dla wszystkich nadal jest trudne. Ale udało się. Tworzymy ciuszki bliskie boho.

Fundacja Serce Dziecka

Fundacja Serce Dziecka - wsparcie dla rodziców dzieci z WWS

CZYTAJ DALEJ

- Co jest największym wyzwaniem w projektowaniu ubrań dla dzieci?
- Takich wyzwań jest szalenie wiele. Trudne jest stworzenie ubrań stylowych oraz funkcjonalnych dla dzieci. Na szczęście nasze modele są szalenie funkcjonalne, zwłaszcza spódnice rosną razem z dziećmi zmieniając jedynie swoje oblicze: z maxi na np. midi. Boho jest również stylem, który tak naprawdę od lat 70 nie wyszedł z mody, więc nasze spódnice są ponadczasowe i nie ma ryzyka, że wyjdą z mody. Może je nosić również młodsze rodzeństwo. Dużym wyzwaniem są sesje zdjęciowe z dziećmi, których możliwości koncentracji są zupełnie inne niż u dorosłych. Szybko się dekoncentrują, nudzą i męczą. Takie sesje zdjęciowe muszą być połączeniem zabawy i pracy.

bohemianyoungster.pl/

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Dzieci polskich gwiazd - co o nich wiecie?

Pytanie 1 z 5

Jak mają na imię córki Lewandowskich?

Niemowlę: dlaczego płaczą

Jak przebiega prawidłowy rozwój niemowlęcia? Najważniejsze etapy

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym, indywidualnym tempie. Jedne dochodzą do pewnych etapów wcześniej, a inne troszkę później. Nie należy się jednak zamartwiać. Zdrowy maluch w końcu zacznie raczkować, chodzić i siadać. Warto jednak zaznajomić się z pierwszymi fazami rozwoju dziecka. Jak zatem przebiega prawidłowy rozwój niemowlęcia?

Zobacz galerię >Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Dziecko

Lista popularnych 100 lat temu imion, które wciąż są modne

Czytaj więcej >

Dziecko

Studenci nagrali audiobooki dla dzieci z Ukrainy. Poruszający gest

Czytaj więcej >

Dziecko

Kim jest gwiezdne dziecko? Tajemnicze określenie skrywa wielką tragedię

Czytaj więcej >

Dziecko

Wyjątkowo inteligentne dziecko rozpoznasz po 5 cechach

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak oswoić dziecko z tematem niepełnosprawności? Praktyczny savoir-vivre

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak nazywano dzieci 100 lat temu? Niektóre wybory mogą zaskoczyć

Czytaj więcej >