Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 15.11.2021 01:00

Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków

Kraska
fot. facebook.com/MZGOVPL

Trwają prace nad dopuszczeniem szczepionki przeciwko COVID-19 dla dzieci od 5 roku życia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenia, że w Polsce szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci od 5. roku życia będą możliwe w grudniu. W poniedziałek, 15 listopada, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem programu "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce. Podczas audycji powiedział o możliwych szczepieniach przeciwko COVID-19 dla dzieci od 5 roku życia, a także podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce.

Szczepionki przeciwko COVID-19 dla dzieci od 5 roku życia

Obecnie w Polsce szczepione przeciwko COVID-19 są dzieci od 12 roku życia. Według Wiceministra zdrowia "proces wyszczepienia nie jest imponujący". W Polskich szkołach zaszczepionych jest poniżej 40 proc. dzieci. Dodał, że "im dzieci są starsze, tym ten procent jest większy".

Poinformował także, że trwają prace nad dopuszczeniem szczepionki od 5 roku życia i podał prawdopodobny termin rozpoczęcia szczepień wśród dzieci w tym wieku. Ocenił, że szczepionka będzie dostępna dla polskich dzieci prawdopodobnie w grudniu.

Rośnie liczba chorych w szpitalach

Wiceminister podał także dane o obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Stan na dzień 15 listopada to 9512 nowych przypadków zakażenia. Należy wziąć jednak pod uwagę, że jak mówił Waldemar Kraska "ta liczba nie odzwierciedla sytuacji, bo za nami cztery dni wolne".

Porównując te dane do danych z poprzedniego poniedziałku, można zauważyć wzrost o 30 proc. Wiceminister wspomniał także o rosnącej licznie osób hospitalizowanych. W ciągu ubiegłej doby liczba chorych z COVID-19, którzy trafili do szpitali, zwiększyła się aż o 550 osób.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: rynekzdrowia.pl