Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Bon turystyczny 2022. Kto i jak może z niego skorzystać?
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 16.06.2022 19:36

Bon turystyczny 2022. Kto i jak może z niego skorzystać?

Polskie pieniądze canva PRO
fot. johan10, canva.com

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Ze względu na rosnącą inflację wiele rodzin obawia się, że tego roku będzie musiało zrezygnować z wielu atrakcji i postawić na skromniejszy wypoczynek. Wesprzeć może ich bon turystyczny, który wynosi od 500 zł do 1000 zł.  Niestety, nie każdemu w Polsce przysługuje wakacyjny zastrzyk pieniędzy. Aby dostać określoną kwotę, trzeba najpierw spełnić konkretne warunku. Z poniższego artykułu dowiecie się kto i jak może skorzystać z bonu turystycznego.

Komu przysługuje bon turystyczny w 2022 roku?

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin, która została wprowadzona w momencie osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Pomimo że ostatni lockdown już dawno za nami, to tego lata część rodzin wciąż może odebrać swój bon. Wykorzystać go można w hotelach, pensjonatach, muzeach, parkach rozrywki czy w innych miejscach turystycznych.

Podstawowym warunkiem na otrzymanie bonu turystycznego jest posiadanie potomstwa. Wsparcie w postaci 500 zł przysługuje na każde dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie 500 plus. Dodatkowe 500 zł mogą otrzymać rodzice z dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności

Jak odebrać bon turystyczny?

Bon turystyczny to nic innego jak kod, który wykorzystuje się przy opłacaniu poszczególnych atrakcji. Można go aktywować za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Na stronie należy podać adres e-mail oraz numer telefonu, na który dostarczony zostanie kod.

Warto dodać, że bon turystyczny ma swoją datę ważności. W tym roku nie można zwlekać z jego wykorzystaniem dłużej niż do końca września.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: parenting.pl