Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Matka chrzestna doprowadziła do awantury. Poszło o kwotę włożoną do koperty na komunię
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 06.06.2022 12:41

Matka chrzestna doprowadziła do awantury. Poszło o kwotę włożoną do koperty na komunię

Koperta z pieniędzmy canva PRO
fot. zbg2, canva.com

Kwestia prezentu na Pierwszą Komunię Świętą od lat budzi ogromne kontrowersje. Niektórzy uważają, że dziecku należy dać drobny i symboliczny prezent, a według innych trzeba się bardziej się postarać i sprezentować kilkulatkowi kopertę pełną pieniędzy. Gdy pewna matka chrzestna opowiedziała o swoim podejściu, w internecie rozpętała się burza.

Pierwsza Komunia Święta to jeden z najważniejszych sakramentów w kościele katolickim. Podchodzą do niego już kilkuletnie dzieci, które wcześniej przygotowują się nawet miesiącami. Zwykle po uroczystości w kościele odbywa się impreza dla rodziny i bliskich malucha. Z nią często związane są duże kontrowersje.

Matka chrzestna rozpętała burzę w sieci

Użytkownicy forum Kafeteria zaczęli burzliwie dyskutować nad tematem Pierwszej Komunii Świętej. Skłonił ich do tego wpis pewnej kobiety, która przyznała, że nie zamierza dawać chrześnicy koperty pełnej pieniędzy. Zamiast tego skomplementowała prezent, który powinien ucieszyć małą dziewczynkę.

- Nie zamierzam dawać kilku tysięcy w kopercie. To jest sakrament, a nie cygańskie wesele — pisała internautka.

Chrzestna nie sądziła, że jej wpis wywołała tak duże kontrowersje. Wiele osób zgadzało się z jej punktem widzenia i chwaliło jej pomysł. Jednak część internautów zaczęła ją mocno krytykować. Ich zdaniem chrzestna powinna bardziej się postarać.

Ile włożyć do koperty na komunię?

- Takie nędzne prezenty to za komuny można było dawać. Teraz każdy sam sobie kupi co chce jak dostanie kasę a ty uszczęśliwiasz kogoś na siłę i po złości, żeby pokazać że jesteś górą. Pomyśl jak wypadniesz na tle byle wujka czy babci którzy dadzą np. 1000 zł w kopercie? I to nie chodzi o to czy jesteś chrzestną tylko w ogóle w tych czasach takie przaśne podarunki typu książki, piłki, stroje piłkarskie i inne badziewia to wstyd. Kobieto, obudź się! - napisał jeden z użytkowników.

- Ogólnie podobno dać mniej niż 1500 to wstyd na komunię jako chrzestny. I tak jest i w mojej rodzinie i w mojego męża i moich koleżanek i znajomych, że jest taka mentalność, że jak ktoś daje poniżej 1000 zł to biedny jest i wyśmiewany po cichu (jako chrzestny) dziecku też się mówi „no, od tego chrzestnego nie dostałeś za dużo 1000 zł a od chrzestnej 2 tys.”. Niejako oczekuje się że chrzestny będzie kochał to dziecko jak swoje własne – podświadomie, że mu pomoże w życiu — dodał ktoś inny.

Krytyczne głosy internautów mogły być zaskoczeniem dla autorki wpisu. Okazało się, że od chrzestnego oczekuje się nie tylko obecności na komunii, ale również przyjścia z pokaźną sumą pieniędzy. Warto jednak zauważyć, że wszystko zależy od punktu widzenia. Wydawanie tysięcy na prezent dla dziecka nie jest niczyim obowiązkiem. Nie powinno się zapominać o prawdziwym znaczeniu świętowanego sakramentu.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: popularne.pl