portalparentingowy.pl
Lekarz z Nevady

YouTube/ City News

Lekarz potajemnie zapłodnił co najmniej 24 nieświadome kobiety własną spermą. Wstrząsające fakty

3 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Znany lekarz z Nevady zajmujący się płodnością zapłodnił co najmniej 24 nieświadome kobiety własną spermą. Powstał o tym dokument na HBO - "Bóg płodności".

Dr Quincy Fortier uważany był za specjalistę leczenia niepłodności. Jak się okazało po latach, mężczyzna zapładniał nieświadome kobiety własną spermą. HBO wyprodukowało film opowiadający historię znanego lekarza.

Historia lekarza

Dr Quincy Fortier zmarł w wieku 94 lat w 2006 roku. Przez lata uznawany był za cudotwórcę poczęcia. Myślenie ludzi zmieniło się, kiedy lekarz został oskarżony o spłodzenie dzieci pacjentek bez ich zgody.

Specyficzne i niecodziennie praktyki Fortiera zaowocowały narodzinami co najmniej 24 dzieci kobiet ze Stanów Zjednoczonych. Prawie wszystkie z tych dzieci, w wieku od 30 do 71 lat, odkryły swoje biologiczne powiązania z lekarzem dzięki usługom biotechnologicznym. Lekarz po raz pierwszy został oskarżony o spłodzenie dwojga dzieci z jedną ze swoich pacjentek w latach 90.

Nowy film HBO Baby God, zagłębia się w zbrodnie Fortiera - do których nigdy publicznie się nie przyznał. Ofiary i ich dzieci opowiadają o swojej traumie. W filmie przedstawione zostały również szczegóły zarzutów molestowania dzieci wobec lekarza.

Ojca pozwał syn Quincy Fortier Jr. Zdarzenie miało miejsce w 2000 roku. Syn powiedział, że ojciec molestował go, jego rodzeństwo i inne dzieci. 

Zwiastun filmu dokumentalnego, wyreżyserowany przez Hannah Olson, rozpoczyna Cathy Holm, kiedy miała 22 lata i poszła do gabinetu Fortiera w Las Vegas w latach 60., szukając pomocy w zajściu w ciążę. 

W tamtych czasach wszyscy moi przyjaciele mieli dzieci. Nikt nie miał rozwiązania - dopóki nie poszedłem do doktora Fortiera - wyznała teraz 7-letniai Holm.

Lakarz zapłodnił kobiety, które o tym nie wiedziały

Dopiero w 2018 roku, Wendi Babst dokonała przerażającego odkrycia, że ​​Fortier był jej biologicznym ojcem. Dowiedziała się tego po zrobieniu domowego testu DNA.

W filmie Wendi opowiada o tym, jak rozważała operację plastyczną, ponieważ nie mogła znieść patrzenia w lustro. Cały czas widziała, że jest podobna do lekarza i uznawała, że żyje w niej potwór.

Liczba oszukanych kobiet nieustannie rośnie, po tym jak mężczyzna zmarł. W zwiastunie Baby God jeden z jego synów spekuluje, że mogą być setki ludzi chodzących z DNA lekarza.  

Zarzuty były szokiem dla społeczności medycznej w Nevadzie. Mężczyzna był niegdyś bardzo ceniony i uważany za źródło wiedzy.  Był również członkiem zarządu szpitala Southern Nevada Memorial Hospital. W 1991 roku został mianowany lekarzem roku Nevady. Nigdy nie stracił licencji lekarza.

Premiera filmu Bóg płodności odbyła się drugiego grudnia 2020 roku. Film został wyreżyserowany przez Hannah Olson, a wyprodukowany przez nominowane do Oscara Rachel Grady i Heidi Ewing. 

Trailer filmu możemy zobaczyć na YouTube City News.

Źródło: Dailymail.co.uk

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Ciąża

Ciąża i poród

''Nie dopytujcie, nie wywierajcie presji''. Dlaczego nie pytać kobiet o ciążę?

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Niecodzienne zdjęcie z USG. Przyszła mama myślała, że urodzi dwoje dzieci

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Kobieta w ciąży chciała wejść do lekarza bez kolejki. Staruszce się to nie spodobało

Czytaj więcej >
Noworodek na oddziale szpitalnym.

Ciąża i poród

Psycholog na każdej porodówce? Smutne wnioski po raporcie NIK

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Pokazała, jak naprawdę wygląda poród. Takiej reakcji się nie spodziewała

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Antykoncepcja trudno dostępna w Polsce. Może się to zmienić dzięki usłudze subskrypcji

Czytaj więcej >