portalparentingowy.pl
Dziecko

Materiał własny

Darmowa pomoc dla tysięcy dzieciaków. 10 maja rozpocznie się akcja "Szkoła z Gigantami"

28 Kwietnia 2021

(Ostatnia zmiana: 18 Września 2021)

Autor tekstu:

Adrianna Boryn

Udostępnij:

Już wkrótce rozpocznie się rewelacyjna akcja dla tysięcy dzieciaków, dzięki której będą mogły otrzymać darmową pomoc. Już 10 maja odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Szkoła z Gigantami". Tym

Dzieci w wieku od 7 do 19 lat niebawem będą mogły całkowicie bezpłatnie zweryfikować swoją aktualną wiedzę, a także dowiedzieć się wielu nowych i jednocześnie ciekawych informacji. 10 maja rusza akcja "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu".

Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu

To już trzeci raz, kiedy dzieciaki zarówno te młodsze jak i starsze będą mogły skorzystać z wiedzy najlepszych trenerów i nauczycieli. 10 maja rozpoczyna się bowiem akcja "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu".

Dzięki wyżej wspomnianemu przedsięwzięciu dzieciaki w wieku od 7 do 19 lat będą mogły poznać tajniki programowania, a także pogłębić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu informatyki.

Cykl został podzielony na cztery części prezentowane w formie darmowych webinarów na platformie YouTube. Każdy z nich będzie prowadzony przez wysoce wykwalifikowane osoby, które przekażą swoją starannie zdobytą wiedzę w przystępny sposób.

Podczas zajęć dzieci będą miały również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej na podstawie specjalnie przygotowanych testów próbnych dla ósmoklasistów i maturzystów. Rozwiązania  i odpowiedzi będą omawiane w ramach przewidzianych webinarów.

Cel akcji

Celem akcji "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu" jest przede wszystkim przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy z zakresu z programowania. Organizatorzy pragną przeszkolić jak największą liczbę chętnych, aby później mogły skutecznie wykorzystywać swoje umiejętności w czasie wolnym, czy też w pracy.

Co więcej, celem jest nie tylko przeszkolenie, ale również popularyzacja programowania. Osoby w wieku od 7 do 19 lat obecnie większość swojego wolnego czasu spędzają na biernym korzystaniu z internetu, czas ten mogłyby przeznaczyć na realizowanie swoich twórczych pomysłów. Zdobyta wiedza zdecydowanie ułatwi im takie działania.

Warto zaznaczyć, że przewidywana liczba uczestników wynosi 15000. Akcja rozpocznie się 10 maja bieżącego roku, a jej zakończenie najprawdopodobniej będzie miało miejsce 21 maja.

Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich chętnych to wzięcia udziału w akcji "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu". Aby skorzystać, wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie www.szkolazgigantami.pl. Tam również znajduje się więcej informacji dotyczących całego projektu.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

  • Kobieta podczas porodu dowiedziała się, że ma podwójny system rozrodczy

  • Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy

Źródło: informacje od Szkoły z Gigantami

Adrianna BorynAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Sejm zdecydował ws. "Lex Czarnek". Co czeka uczniów?

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek: "W 99% szkół nauka przebiega bez przeszkód"

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura w Formule 2023: Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało komunikat CKE

Czytaj więcej >

Szkoła

Rekrutacja nauczycieli do pracy za granicą

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister Edukacji: "Chcielibyśmy wspólnie popularyzować sport wśród młodzieży"

Czytaj więcej >

Szkoła

Ogłoszono zmiany dotyczące matur 2023

Czytaj więcej >