Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Dawka przypominająca dla osób, które ukończyły 16 rok życia. Od kiedy można się rejestrować?
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 29.01.2022 01:00

Dawka przypominająca dla osób, które ukończyły 16 rok życia. Od kiedy można się rejestrować?

dawka przypominająca
fot. KatarzynaBialasiewicz, canva.com

Centrum Informacyjne Rządu przypomina o możliwości przyjęcia dawki przypominającej dla osób, które ukończyły 16 lat. Można ją przyjąć 5 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

25 stycznia 2022 roku rozpoczęło się wystawianie skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 lat. Od 28 stycznia wystawiane są także e-skierowania na szczepienie przypominające dla nastolatków w wieku 12-15 lat.

Dawka przypominająca

Centrum Informacyjne Rządu opublikowało komunikat, informujący o możliwości przyjęcia dawki przypominającej 5 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 16 rok życia. Młodzież będzie szczepiona preparatem Comirnaty (Pfizer). - Przypominamy o możliwości przyjęcia dawki przypominającej dla osób, które ukończyły 16 lat - informuje Centrum Informacyjne Rządu i podaje numer infolinii: 989, na który należy zadzwonić, aby zarejestrować się na szczepienie.

Jak umówić się na szczepienie?

Jak czytamy na stronie pacjent.gov.pl, umówić się na szczepienie można nie tylko dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989, ale także poprzez aplikację mojeIKP lub kontaktując się z wybranym punktem szczepień.

Zanim przystąpi się do szczepienia, należy wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego. Istnieje możliwość wypełnienia go online lub ściągnięcia ze strony i przyniesienia ze sobą. Jest on także dostępny w punkcie szczepień i można wypełnić go na miejscu. Należy pamiętać, że kwestionariusz wypełniony przez osoby niepełnoletnie podpisuje rodzic lub opiekun prawny dziecka.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: twitter.com, pacjent.gov.pl