portalparentingowy.pl > Szkoła > Nauka zdalna wróci po feriach? Minister Zdrowia odpowiada
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:24

Nauka zdalna wróci po feriach? Minister Zdrowia odpowiada

adam niedzielski
fot. Piotr Molecki/East News

Sytuacja polskich uczniów jest wyjątkowo niepewna. Z dnia na dzień potrafią być wysłani na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Rodzice codziennie zastanawiają się, czy szkoły ponownie zostaną zamknięte. Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej zdradził plany rządu.

19 stycznia Adam Niedzielski przekazał informację o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w kraju. Przy okazji został zapytany o plany dotyczące ewentualnej nauki zdalnej.

Po feriach wróci nauka zdalna?

Niedawno Adam Niedzielski był gościem stacji TVN24. Podczas rozmowy został zapytany o dalsze plany rządu związane z organizacją zajęć w szkołach. Jeszcze wtedy Minister Zdrowia zapewniał, że placówki oświatowe są ostatnim miejscem, w którym chciałby wprowadzić obostrzenia.

- Szkoły są ostatnim miejscem, w którym chcielibyśmy wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia, bo poprzedni rok już nas bardzo dobrze nauczył i udowodnił, że ograniczenie (pracy) szkoły ma ogromne koszty, które ponoszą dzieci i nie mówię tutaj tylko o koszcie braku edukacji, ale też o różnych problemach psychicznych i psychiatrycznych z tym związanych — mówił.

Jednak podczas dzisiejszej konferencji prasowej Niedzielski przekazał, że decyzja o dalszej pracy szkół będzie podejmowana po zakończeniu ferii zimowych. Póki co resort zdrowia zamierza obserwować sytuację epidemiologiczną.

-  Tak się fortunnie składa, że wchodzimy w okres ferii, a więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym (...) Co się będzie działo po feriach, zadecydujemy w miarę analizy czy monitorowania bieżącej sytuacji epidemicznej.

Minister Zdrowia zapowiedział wprowadzenie obostrzeń

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o wprowadzeniu kolejnych restrykcji. Tym razem będą one dotyczyć pracowników administracji państwowej. Od teraz przejdą oni na pracę zdalną.

Niedzielski przekazał również, że ponowne zamknięcie gospodarki na pewno nie będzie miało miejsca. Zamierza jednak umożliwić pracodawcom sprawdzanie certyfikatów covidowych, a także, na wzór innych państw europejskich, uzależnić wejścia do restauracji, hoteli itp. od dowodu szczepienia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, edziecko.pl