portalparentingowy.pl
pusta klasa

fot. anastassiyavinogradova, canva.com

Decyzja ws. nauki zdalnej zapadnie w ciągu kilkudziesięciu godzin

25 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Ministerstwo Edukacji i Nauki oświadczyło, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin zostanie podjęta decyzja w sprawie nauki zdalnej. Będzie ona uzależniona od rozwoju sytuacji oraz opinii służb sanitarnych.

Minister Przemysław Czarnek spotkał się z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Podczas rozmów uzgadniano dalsze postępowanie w sprawie funkcjonowania szkół w związku z rekordowym wzrostem zachorowań na COVID-19.

Decyzja ws. nauki zdalnej

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, zostały uzgodnione trzy warianty postępowania w sprawie dalszego funkcjonowania szkół.

- Podczas spotkania ministra Przemysława Czarnka i wiceminister Marzeny Machalek z GIS uzgodniono 3 warianty postępowań w najbliższych godzinach, uzależnione od dzisiejszego rozwoju sytuacji - podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

mięta

Czy dzieci mogą pić miętę?

CZYTAJ DALEJ

Nauka stacjonarna może być ograniczona

Pojawiają się niepokojące wieści o tym, że brane pod uwagę jest ograniczenie nauczania stacjonarnego w szkołach. Jest to uzależnione od decyzji służb sanitarnych. Poznamy ją w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

- Nauka stacjonarna jako priorytet może ulec ograniczeniu, w zależności od decyzji służb sanitarnych. Decyzja w najbliższych kilkudziesięciu godzinach - informuje MEiN.

Nauka zdalna dla klas 4-8

Przemysław Czarnek w porannej rozmowie w TV Republika poinformował, że jednym z zaproponowanych wariantów jest wprowadzenie nauki zdalnej w klasach 4-8. Miałoby to dotyczyć największych miast, w których transmisja koronawirusa jest najwyższa i powoduje najwięcej problemów dla służb sanitarnych.

Mówił także, że podjęcie decyzji o nauce zdalnej będzie uzależnione w dużej mierze od wydolności służby zdrowia, a także stanu funkcjonowania sanepidu, który jest bardzo obciążony, z powodu licznych przypadków zakażeń w szkołach.Błędy, których rodzice po kilku latach żałują najbardziej. Lepiej opamiętać się w porę

Slajd 1 z 7

1. Nie przytulałeś/aś dziecka wystarczająco często.

Badania pokazują, że przytulanie ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Bliski kontakt z rodzicami redukuje stres, a także pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz samoocenę dziecka. Warto codziennie przytulać swoją pociechę, tak długo jak tylko to możliwe.

Czy dobrze znasz się na dzieciach? Ten quiz wyjaśni wszystkie wątpliwości!

Pytanie 1 z 10

Na czym polega zespół Angelmana?

Źródło: twitter.com, wiadomosci.radiozet.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

"Poznaj Polskę Na Sportowo". Przemysław Czarnek: "Wyjazdy będą połączone z edukacją patriotyczną"

Czytaj więcej >

Szkoła

Komunikat Przemysława Czarnka ws. podwyżek dla nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Dotacje na wyposażenie szkół w podręczniki. Opublikowano rozporządzenie

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek dementuje doniesienia o niewystarczających funduszach. "Rząd jest na to przygotowany"

Czytaj więcej >

Szkoła

Dariusz Piontkowski zabrał głos ws. uchodźców w polskich szkołach

Czytaj więcej >

Szkoła

Będą zmiany w szkołach. Chodzi o matury i liczbę uczniów w klasach

Czytaj więcej >