Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Dofinansowanie do nauki pływania. Można otrzymać potężny zwrot

Dofinansowanie do nauki pływania. Można otrzymać potężny zwrot

nauka pływania
Fot. Pixaby

W 2024 roku dzieci mogą liczyć na wyjątkowe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Są to pieniądze przeznaczone na naukę pływania. Dzięki nim dzieci mają szansę na darmowe lekcje i zabawę na basenie.

Program jest dedykowany dla dzieci z I-III klas szkół podstawowych. Dofinansowanie pozwala wszystkim dzieciom na naukę pływania, bez względu na ich sprawność, umiejętności czy wielkość portfela rodziców.

Zajęcia z pływania dla dzieci

Program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" to projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3 z całej Polski. Dzięki niemu dzieci mogą systematycznie brać udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych. W ramach programu ma być zrealizowane 20 godzin lekcji.

Oferta uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych jest skierowana do wszystkich uczniów. Niezależnie od ich stopnia sprawności czy uzdolnienia w zakresie sportu. Każdy ma możliwość wzięcia udziału w zajęciach, także dzieci z małych miejscowości, które muszą dojechać na pływalnię.

Na jednego uczestnika programu można zdobyć dofinansowanie w wysokości 230 zł. Jeśli jednak konieczne jest także pokrycie kosztów transportu, kwota ta może wzrosnąć do 320 zł na ucznia.

Kasia (14).jpg
Fot. Freepik/prostooleh

Kto może starać się o dofinansowanie

Dofinansowanie nauki pływania nie trafi do rąk rodziców. Środki z Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów są przeznaczone dla organizatorów takich lekcji.

Zobacz także: Aktor "Barw szczęścia" i "Klanu" przejdzie operację serca. Smutne wieści

Mogą o nie wnioskować kluby sportowe działające w formie stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, które realizują zadania z zakresu rozpowszechniania sportu oraz jednostki samorządowe.

Środki można przeznaczyć na samo opłacenie zajęć, ale także na transport uczestników. Dzięki dofinansowaniu uczniowie mogą mieć zajęcia z pływania za darmo.

Będą kolejne dopłaty do aktywności sportowych

Minister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs na dofinansowanie organizacji zajęć sportowych dla uczniów. W jego ramach odbywają się dwa projekty. "Umiem pływać" to tylko jeden z nich.

Na realizację programów jest przeznaczona kwota 28 mln złotych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów. Projekt dofinansowania nauki pływania dla dzieci obejmuje 17 mln złotych. Jak podaje gov.pl, pozostałe 11 mln ma być przeznaczone na zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Zobacz także:

Fiskus przyjrzy się, z kim sypiasz. Ulga na dziecko nie dla samotnych matek

Wszyscy kochają metodę Montessori. Dla tych dzieci jest fatalna

Brud, zgniłe liście i śmieci. Place zabaw po zimie straszą i nikt z tym nic nie robi