Wózek: wybór
pixabay
Damian Witoń - 12 Lutego 2021

Doświadczone mamy radzą. Jak wybrać najlepszy wózek dla dziecka?

By wózek, który zamierzamy kupić, spełnił pokładane w nim nadzieje, musi być wybrany z uwzględnieniem kilku ważnych rzeczy. Doświadczone mamy radzą, na co konkretnie zwrócić uwagę

Jedną z fundamentalnych rzeczy, która powinna znaleźć się w wyprawce dla nowego członka rodziny, jest wózek. Na rynku istnieje bardzo wiele propozycji produktów tego rodzaju, dlatego wybór może okazać się trudny. Na szczęście można skorzystać z opinii doświadczonych osób. Wśród nich największymi ekspertami zdecydowanie są mamy, które przetestowały już bardzo wiele rozwiązań.

O czym warto pamiętać wybierając wózek dla dziecka?

Pierwszą funkcją, która może okazać się bardzo praktyczna, jest wypinana gondola. Dla osób, które mieszkają w bloku bez windy, bywa ona wręcz wybawieniem. Jeżeli dziecko zaśnie w wózku, a nie chcemy go budzić, trudno wyobrazić sobie dokonanie tego przy wnoszeniu całego sprzętu na 4 piętro.

Wiele mam zachęca również do zakupienia wózka wyposażonego w duży kosz. Przydaje się podczas zakupów. Zdecydowanie lepiej jest bowiem włożyć do niego produkty, niż nosić je na rękach. Oczywiście można skorzystać z wózka marketowego, ale w przypadku malutkich dzieci trzeba by wtedy mieć przy sobie 2 wózki.

Niesamowicie praktycznym rozwiązaniem są również skrętne koła przystosowane do jazdy po nieco trudniejszym terenie. Z pewnością przydadzą się podczas spaceru po parku, czy manewrowaniu w cięższych warunkach.

Dla osób, które często składają wózek, aby zabrać go do auta, istotny jest również czas, w którym można przeprowadzić taką operację. Wózki różnią się znacząco pod tym względem, dlatego lepiej wybrać ten, który składa się najszybciej.

Na rynku nie brakuje wózków, które zaopatrzone są w moskitiery. Mamy polecają to rozwiązanie, ponieważ może uchronić dziecko przed natrętnymi owadami podczas spacerów w cieplejsze dni roku.

Podstawową funkcją wózka, o której nie można zapominać, jest ochrona dziecka przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Większość rodziców pamięta, aby sprawdzić, czy produkt poradzi sobie z deszczem. O ochronie przed słońcem pamiętają już jednak nieliczni. Pomóc może w tym uchwyt na parasolkę, która ochroni malucha przed oślepiającymi promieniami słonecznymi.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News