Dziecko
PxHere/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 25 Stycznia 2021

Jaką wodę powinny pić dzieci? Wielu rodziców popełnia znaczący błąd

Rodzice pragną, aby ich dzieci były zdrowe i dlatego podają im wodę. Jaka woda jest najzdrowsza dla dzieci i dlaczego? Odpowiadamy.

Woda przez wiele osób uważana jest jako źródło zdrowia. Rodzice chętnie dają swoim dzieciom wodę zamiast słodkich niezdrowych soków. Wielu rodziców przestawiło się wyłączenie na filtrowaną wodę. Czy to aby dobre?

Dziecko pijące wodę

Woda pitna dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia jest jedną z najzdrowszych rzeczy, jakie rodzic może podać swojemu dziecku.

Podawanie dziecku słodkich soków może prowadzić do wielu negatywnych skutków zdrowotnych takich próchnica zębów. Napoje z cukrem dają energię zaledwie na chwilę, natomiast picie odpowiedniej ilości wody pozwala maluchowi mieć energię przez cały dzień.

Często rodzice podają swoim dzieciom wyłącznie filtrowaną wodę. Jakie są wady i zalety, kiedy maluch pije tylko filtrowaną wodę zamiast wody z kranu?

Na zdjęciu znajduje się dziecko. Czy wiesz, gdzie ono jest? Ważny test policjiNa zdjęciu znajduje się dziecko. Czy wiesz, gdzie ono jest? Ważny test policjiCzytaj dalej

Plusem takiej wody jest to, że jest najczystszą wodą, jaką podajmy dziecku. Filtr skutecznie usuwa chemikalia z wody wodociągowej, takie jak arsen i ołów. Zdarza się, że gdzieniegdzie w wyniku wyrzucania leków do kanalizacji, leki pojawiają się w wodzie z kranu, którą można oczyścić za pomocą domowego filtra.

Warto jednak zauważyć, że woda z kranu musi przejść testy, aby tam trafić. Po wykonanych testach mamy pewność, że jest ona bezpieczna do spożycia. Dlatego filtrowanie może nie być konieczne.

Elektrolity w wodzie

Elektrolity, które są niezbędnym źródłem prawidłowego funkcjonowania organizmu, można znaleźć w wodzie wodociągowej. Rozprowadzają potas i sód po całym organizmie, dzięki czemu dziecko jest odpowiednio nawodnione.

Kiedy organizm nie ma dostarczonych elektrolitów, dziecko jest zmęczone, jego szkliwo zębów może zacząć słabnąć i mogą się pojawić zawroty głowy.

Przefiltrowana woda staje się wodą bez wartości. Dlatego nawet pijąc duże ilości wody, maluch będzie potrzebował coraz więcej płynu, ale nigdy nie będzie w pełni nawodniony z powodu braku elektrolitów.

Filtrowanie wody z kranu jest pozytywne i negatywne. Jeśli rodzic ma jakiekolwiek obawy, że dziecko może mieć dostarczoną z małą ilość witamin i minerałów, powinien skontaktować się z lekarzem, w celu uzgodnienia odpowiedniego rozwiązania.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Babygaga.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News