Dziecko, zabawa na powietrzu
unsplash.com / Ivan Sumlikin (CC0 Domena Publiczna)
Weronika Wasiak - 10 Stycznia 2021

Ferie w dobie epidemii - jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu? Kilka gadżetów może w tym pomóc

Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się w czasie ferii? Chociaż pogoda za oknem może do tego nie zachęcać, warto wyjść na świeże powietrze. Zabierając ze sobą kilka gadżetów, można miło spędzić czas.

Dziecko jest już znudzone i zmęczone ciągłym siedzeniem w domu? Jeżeli nie masz w pobliżu placu zabaw, na którym pociecha mogłaby się wyszaleć, koniecznie przeczytaj i sprawdź, jak możesz zabawić ją na własnym podwórku niezależnie od pory roku.

Jak zabawić dziecko na świeżym powietrzu?

Gdy przychodzi jesień, a tym bardziej zima, wielu rodziców nie wie, w jaki sposób może aktywnie spędzać czas z dzieckiem. Szczególnie trudne jest to teraz, w dobie epidemii, gdy obostrzenia zmieniają się dość dynamicznie, wszystkie miejsca rozrywki są zamknięte, dziecko od kilku miesięcy spędza całe dnie przed komputerem, a zimowa aura raczej nie zachęca do godzinnych spacerów.

Trudno też nie wspomnieć o tym, iż nie każdy rodzic, najczęściej ze względu na pracę, może pozwolić sobie na spędzenie kilku godzin z dzieckiem na świeżym powietrzu. Warto więc uzbroić się w kilka gadżetów, które zabiją nudę pociechy, a co ważniejsze, umożliwią mu spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Warto pamiętać, jak przytacza portal Bliskodziecka.pl, że zabawy na dworze dotleniają mozg dziecka, korzystnie wpływając na jego pracę.

Aktywności na świeżym powietrzu dotleniają mózg, wpływając tym bezpośrednio na poprawę samopoczucia oraz usprawniając procesy poznawcze. Przetransportowana do mózgu dotleniona krew usprawnia procesy uczenia się i pamięci, połączenia neuronowe są prawidłowo rozwijane i wzmacniane - czytamy na stronie.

Jakie zabawki dla dziecka?

Portal Geex.x-kom.pl wymienia w swoim artykule kilka zabawek, które urozmaicą dziecku czas spędzany na zewnątrz.

Wszelkiego rodzaju gadżety do odkrywania tajemnic natury są świetnym rozwiązaniem szczególnie dla kilkulatków. Chodzi oczywiście o gadżety przeznaczone dla dzieci, czyli najczęściej wykonane z plastiku, dostępne za niewielkie pieniądze w sklepach z zabawkami. Maluchom wystarczy jednak lornetka czy pojemnik do obserwacji owadów, by mogły godzinami poznawać otoczenie.

Warto też pamiętać o gadżetach wspierających aktywność fizyczną dziecka, jak: rower, hulajnoga, bramki i piłka do gry w piłkę nożną. Z nich dziecko może korzystać również zimą, o ile oczywiście nie ma śniegu. Rodzice powinni wiedzieć, że ruch jest nieodzownym kompanem zdrowia psycho-ruchowego oraz niezbędnym składnikiem do uzyskania prawidłowej sylwetki.

Choć niektóre zabawki i gadżety mogą być przeznaczone wyłącznie dla starszych dzieci, te wyżej wymienione świetnie sprawdzą się również dla kilkulatków. Ponadto, bez obaw można z nich korzystać o każdej porze roku.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Geex.x-kom

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News