Dziecko
Pixabay/ Carlos_Sena (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 15 Stycznia 2021

Twoje dziecko ma sine usta? Nie lekceważ tego. Powodem może być problem z poziomem tlenu

Niebieskie usta u niemowląt zazwyczaj spowodowane są sinicą. Nie wszystkie typy są wynikiem podstawowych problemów zdrowotnych. Jeśli jednak zauważysz niepokojącą zmianę koloru ust u dziecka, konieczne skonsultuj się ze specjalistą.

Niebieskie usta u niemowląt nie zawsze wskazują na stały problem z poziomem tlenu lub problemami zdrowotnymi. Niestety są przypadki, że dziecko, które ma niebieski odcień ust, wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Dziecko ma niebieski kolor ust

Kiedy rodzice widzą, że ich dziecko ma inny kolor ust niż zawsze, zazwyczaj są zaniepokojeni. Nie ma w tym nic dziwnego. Według MedicalNewsToday rodzice prawdopodobnie widzą fioletowe zabarwienie ust, co w połączeniu z normalnym oddychaniem i temperaturą oznacza, że ​​dziecko jest w porządku.

Powodem do niepokoju jest, to kiedy dziecko ma niebieskie usta, a całe ciało ma normalny kolor. Sytuacja ta najprawdopodobniej wskazuje na zbyt niski poziom tlenu, w wyniku czego organizm dziecka nie funkcjonuje prawidłowo.

Zmiana koloru skóry to sinica i w zależności od tego, gdzie jest zlokalizowana na ciele, decyduje o tym, czy konieczna jest pomoc medyczna, czy nie. Kiedy dziecko ma centralną sinicę, jego usta i język zmieniają kolor na niebieski. Znaczy to, że w krwiobiegu krąży za mała ilość tlenu.

Zaskakujące rzeczy, których mężczyźni nie powinni robić podczas poroduZaskakujące rzeczy, których mężczyźni nie powinni robić podczas poroduCzytaj dalej

Objawy, które wiążą się z niebieskimi ustami u dziecka to:

  • duszność;
  • słabe mięśnie;
  • zmęczenie;
  • brak apetytu.

Przyczyny Sinicy Centralnej

Istnieje kilka powodów, dla których może wystąpić centralna sinica. Należą do nich:

Czynniki środowiskowe - np. zatrucie tlenkiem węgla.

Choroby układu oddechowego - takie jak obrzęk płuc, zapalenie płuc, przepuklina przeponowa, zespół niewydolności oddechowej.

Nieprawidłowości- kiedy rodzi się dziecko z nieprawidłowością serca lub płuc.

Sinica może być również spowodowana zadławieniem się dziecka. Jest to bardzo częsta przyczyna. Brak tlenu krążącego w ciele w wyniku zablokowanej tchawicy powoduje niebieski kolor wokół ust. W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Babygaga.com; MedicalNewsToday.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News