Dzieci
YouTube/ TheThings
Jessika Piechocka - 19 Grudnia 2020

Jak będzie wyglądało dziecko w 2050 roku? National Geographic przewiduje, co się stanie

National Geographic opublikowało serię zdjęć przewidujących, jak będzie wyglądał przeciętny Amerykanin w roku 2050. Przedstawiono zdjęcia dzieci, jak wyglądają teraz i jak będą wyglądały w przyszłości.

To jak wyglądamy wiele mówi o tym skąd jesteśmy i jakie mamy korzenie. Dzięki temu jak wyglądamy, możemy się wiele dowiedzieć na temat przeszłości naszego kraju, jego teraźniejszości i tego jak będziemy wyglądali w przyszłości.

National Geographic przewidziało, że do 2050 r. "Przeciętny Amerykanin" będzie rasy mieszanej. Przewidywania poparte są wieloma danymi.

Badania przedstawione przez National Geographic

National Geographic poprosiło pisarkę Lise Funderburg i Martina Schoellera, znanego fotografa i portrecistę, do uchwycenia twarzy wielorasowej przyszłości amerykańskiego narodu. Wykonane zdjęcia nie są przerobione w Photoshopie. To autentyczni ludzie.

Amerykańskie Biuro Spisu Ludności zebrało szczegółowe dane na temat ludzi wielorasowych. Jak wiemy śledzenie rasy, jest ważne w szczególności w identyfikowaniu problemów zdrowotnych specyficznych dla określonych populacji.

Tylko dzisiaj Biedronka rozdaje Fajniaki. Musisz spełnić tylko jeden warunekTylko dzisiaj Biedronka rozdaje Fajniaki. Musisz spełnić tylko jeden warunekCzytaj dalej

Amerykańskie Biuro Spisu Ludności poprosiło respondentów o podanie więcej niż jedną rasę. Miało to miejsce po raz pierwszy w 2000 roku. Więcej niż jedną rasę podało 6,8 miliona osób. Do 2010 roku liczba ta wzrosła do prawie 9 milionów, co stanowi wzrost o około 32%.

Istnieją również wady w śledzeniu wzrostu populacji rasowej za pomocą ankiety, która pozwala ludziom na samodzielną identyfikację. Wiele czynników wpływa na przyznanie sobie powyżej jednej rasy, ale nie zawsze wybór może być prawidłowy, gdyż definicja samej rasy nie ma ona podstaw w biologii.

Jak będą wyglądały dzieci w 2050 roku?

The Wall Street Journal parę lat temu podało, że 15% nowych małżeństw w 2010 roku dotyczyło osób różnych ras. Aktualnie liczba ta jest ponad dwukrotnie większa niż 25 lat temu.

Ponadto ponad 7% z 3,5 miliona dzieci urodzonych w 2009 roku, rok przed spisem z 2010 roku, należało do dwóch lub więcej ras. M łodzi ludzie, w szczególności poniżej 30. roku życia, są znacznie bardziej podatni na relacje międzyrasowe niż osoby starsze.

Według badań absolwenci szkół wyższych są bardziej pozytywnie nastawieni do relacji międzyrasowych, niż osoby, które ukończyły szkołę średnią.

Do 2050 roku zostało jeszcze wiele czasu, ale już teraz na YouTube TheThings, można zobaczyć, jak dzieci będą wyglądały za parędziesiąt lat.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News