Małgorzata Rozenek i dziecko
Instagram/ Małgorzata Rozenek
Jessika Piechocka - 20 Stycznia 2021

Rozenek pokazuje nagiego Henia na Instagramie. Nagranie poróżniło internautów

Małgorzata Rozenek wstawiła na Instagram zdjęcie z wakacji z dzieckiem. Henio nie ma na sobie ubranka. Pod jedną z wcześniejszych fotografii z Meksyku pojawiło się wiele różnych komentarzy. Czy aby na pewno bezpieczne jest wstawianie takich filmów i zdjęć?

Media społecznościowe są dla rodziców miejscem udostępniania wiadomości i zdjęć z osiągnięć ich dzieci - ale czy są one bezpieczne?

Celebryci bardzo często pokazują intymne szczegóły ze swojego życia prywatnego. Różne rzeczy trafiają do sieci, a przede wszystkim na portale społecznościowe. Tym razem Małgorzata Rozenek postanowiła pochwalić na Instagramie nagraniem nagiego Henia.

Małgorzata Rozenek pokazała nagranie, na którym jest nagi Henio

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan aktualnie spędzają czas na wakacjach w Meksyku. Małgosia publikuje wiele zdjęć i relacji z wyjazdu. Parę godzin temu (20.01) pochwaliła się intymnym filmem znad basenu

Relaksujący czas na basenie. Dzisiaj nie mieliśmy siły, żeby pójść na plażę - skomentowała mama.

Mateusz Morawiecki o dofinansowaniu psychiatrii dziecięcej. Mateusz Morawiecki o dofinansowaniu psychiatrii dziecięcej. "Dzieci są narażone na niesamowite ryzyka"Czytaj dalej

W tle widać Radosława trzymającego nagiego Henia. Z pozoru wszystko mogłoby wydawać się normalne, ale takie nagrania niestety nie są bezpieczne, kiedy trafiają do sieci, o czym przypomniały fanki w komentarzach. Warto zauważyć, że konto Małgorzaty Rozenek obserwuje 1,4 mln osób.

Jak to dobrze ze w moim rodzinnym albumie nie ma takich zdjęć - napisała jedna kobieta.

Wystarczyło zdjęcie wykadrować i obyłoby się bez szumu... ale @m_rozenek to mistrzyni prowokacji - dodała obserwatorka

Publikowanie zdjęć dzieci w Internecie

W raporcie "Sharenting i wizerunek dziecka w sieci" z 2020 roku możemy przeczytać, że większość dzieci i nastolatków nie czuje się komfortowo, kiedy rodzice pokazują ich zdjęcia w Internecie.

Warto przypomnieć o niebezpieczeństwie, jakim są pedofile. Raz wstawione zdjęcie lub film do Internetu, nigdy z niego nie znika. Pomóż chronić swoje dziecko i chroń jego prywatność.

Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas publikowania zdjęć swoich dzieci w Internecie.

Zacznij od ustawienia prywatności. Według Common Sense Media, organizacji zajmującej się dostarczaniem informacji i edukacją o dzieciach i mediach, nie ma potrzeby bać się umieszczania zdjęć swoich dzieci w prywatnych albumach ze zdjęciami udostępnianym małej grupie najbliższych osób.

Zmniejsz rozdzielczość. Utrudnij innym wykorzystywanie zdjęć twoich dzieci, do własnych celów reklamowych obniżając rozdzielczość zdjęć, które publikujesz.

Unikaj publikowania zdjęć, które mogą wskazywać, gdzie mieszka twoje dziecko lub chodzi do szkoły.

Unikaj wstawiania intymnych zdjęć swojego dziecka. Pamiętaj, że publikowane przez ciebie fotografie mogą być modyfikowane i udostępniane.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Instagram; Rasingchildren.net.au

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News