portalparentingowy.pl
Dziecko

Pixnio/ CC0 Domena publiczna

Najciekawsze miejsca w Polsce, do których powinieneś zabrać swoje dziecko

27 Października 2020

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Zastanawiasz się, gdzie jechać z dzieckiem na weekend? Szukacie fajnego miejsca na wspólny odpoczynek i relaks. Oto lista miejsc w Polsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Razem z dzieckiem macie wolny weekend i chcecie go spędzić poza domem. Na terenie naszego kraju istnieje wiele atrakcji, dzięki którym wasz weekend stanie się niezapomniany i bajeczny. Do takich miejsc należą między innymi Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni i Baśniowy szlak na Suwalszczyźnie.

Ciekawe atrakcje dla dzieci

Nie musisz wyjeżdżać daleko, aby zapewnić moc atrakcji swojemu dziecku. W każdym rejonie Polski istnieje miejsce, które zachęci twojego malucha do poznawania świata i przeniesie je w magiczny świat nauki i zabawy. Oto punkty, do których warto wybrać się z dzieckiem w poszczególnych regionach:

1. Warmia i Mazury

Galindia w pobliżu Mikołajek - Osada Galindów położona jest przy trasie Mikołajki - Ruciane, nad jeziorem Bełdany. To niesamowite miejsce pełne niespodzianek. Można odwiedzić tu wiele ciekawych punktów takich jak: lochy demonów, Bursztynową Komnatę, czy pieczary. Oprócz licznych atrakcji w Galiandii czeka was relaks, śpiew ptaków i szum fal.

Strona: http://www.galindia.com.pl/

2. Podlasie

Baśniowy szlak na Suwalszczyźnie - „Kraina jak Baśń” to malownicze miejsce niczym z pięknej baśni. Przez doliny Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy prowadzi wyjątkowa trasa - Baśniowy Szlak. Na szlaku znajduje się siedem przystanków zwanych Wioskami Bajek. Prowadzone są tu zajęcia edukacyjne i animacje. Wraz z dzieckiem możesz skorzystać z atrakcji takich jak: tory przeszkód i place zabaw.

Strona: http://www.basniowyszlak.pl/

3. Lubelskie

Magiczne Ogrody - Janowiec - nieopodal turystycznego miasteczka, Kazimierza Dolnego, znajduje się park tematyczny zwany ogrodem sensorycznym. Jest to ciekawe połączenie natury z atrakcjami dla dzieci. W koronach drzew są tory przeszkód i taras widokowy. Odwiedzicie tu Dom Czarodzieja, z którego widać panoramę całego parku, ogromne marchewki na Marchewkowym Polu, Smocze Gniazdo i Magiczne Fontanny.

Strona: https://magiczneogrody.com/

4. Bieszczady

Muzeum Przyrodnicze i Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych - w muzeum prezentowane są podstawowe wiadomości o systematyce, pochodzeniu, anatomii i morfologii zwierząt oraz ich trybie życia i sposobach rozmnażania. Po zobaczeniu całej ekspozycji dzieci mogą spędzić czas w kąciku z grami i kolorowankami.

Strona: https://www.bdpn.pl/

5. Dolny Śląsk

Minieuroland - Park Miniatur - to popularna atrakcja turystyczna znajdująca się w Kłodzku. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć makiety z całego świata. W bajkowym ogrodzie zaprojektowany został również plac zabaw będący spełnieniem marzeń wszystkich maluchów.

Strona: https://minieuroland.pl/

6. Małopolska

Ogród doświadczeń w Krakowie - będący oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej jest tzw. parkiem sensorycznym. Ekspozycje prezentowane w ogrodzie działają na wszystkie ludzkie zmysły. Można tutaj korzystać z instalacji interaktywnych, które prezentują ciekawe zjawiska z dziedzin takich jak: optyka, hydrostatyka, magnetyzm i mechanika. Stworzono tu również labirynt (Lem-birynt), w którym umieszczono cytaty z twórczości Stanisława Hermana Lema. Ze swoim dzieckiem zwiedzisz tu krainę Zapachowo, w której znajdują się rośliny o nieziemskich zapachach oraz Geo-gródek, w którym są skały, z których zbudowane są krakowskie zabytki.

Strona: https://www.ogroddoswiadczen.pl/

7. Bałtyk

Centrum Nauki EKSPERYMENT -  znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni. Odwiedzając to miejsce, pobudzisz kreatywność swojego dziecka i dostarczysz mu moc interesującej rozrywki. W centrum zobaczysz wystawy stałe oraz czasowe. Wystawy stałe to:

  • Drzewo życia,

  • Hydroświat,

  • Akcja: człowiek, Niewidoczne siły,

  •  Maszyna Goldberga,

  •  Wirtualny świat wynalazków Leonarda da Vinci.

Strona: https://experyment.gdynia.pl/

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Rodzice zauważyli, że ich córka jest podobna do ginekologa. W końcu poznali prawdę

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Życie rodzinne

Tom & Jerry - uwielbiani bohaterowie powracają w pełnometrażowym filmie na DVD I BLU-RAY™!

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Kobiety o tym imieniu są najlepszymi matkami. Mają intuicję nie z tej ziemi, są niezastąpione

Czytaj więcej >
dziewczyna

Życie rodzinne

12-latka popełniła samobójstwo. Swoją śmierć transmitowała w internecie

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Dla kogo 1000 plus i na co można przeznaczyć pieniądze?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Zamontowali kamerę w pokoju córki. Przeżyli wstrząs po tym co odkryli

Czytaj więcej >