Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Jan Paweł II w oczach dziecka. Jak najmłodsi wspominają papieża?
Jessika Piechocka
Jessika Piechocka 29.03.2021 02:00

Jan Paweł II w oczach dziecka. Jak najmłodsi wspominają papieża?

Jan Paweł II i dziecko
Teologiapolityczna.pl

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach i zmarł 2 kwietnia w Watykanie. Papież Jan Paweł II był synem Karola Wojtyły i Emil Wojtyły. Jest znaną i cenioną polską postacią.

Aby upamiętnić Jana Pawła II, organizowanych jest wiele konkursów, w szczególności dla najmłodszych. Jakiś czas temu taki konkurs został rozstrzygnięty w Bielsku Podlaskim.

Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka"

Konkurs inspirowany był hasłem Dnia Papieskiego, które brzmiało: Wstańcie, chodźmy! - to słowa, które wg Ewangelii św. Mateusza, skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu i które w tytule swojej książki przytacza Jan Paweł II.

Rok 2020 to wyjątkowy czas dla upamiętnienia świętego Jana Pawła II. W maju obchodziliśmy setną rocznicę urodzin papieża Polaka, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Ważnych rocznic związanych z osobą Ojca Świętego jest więcej. Już teraz czekamy na październik i XX Dzień Papieski, a także na kolejną XV edycję międzynarodowego konkursu plastycznego - czytamy na stronie muzeum.

Uczestnicy XIV edycji konkursu plastycznego nadesłali 1974 prace. 115 prac przybyło zza granicy,1519 z Polski i 340 z Diecezji Drohiczyńskiej.

Każde zdjęcie, które wzięło udział w konkursie, było nadzwyczajne i odzwierciedlało kreatywność najmłodszych.

Dzieciństwo Jana Pawła II

Karol Wojtyła nie miał łatwego dzieciństwa. Kiedy jego mama była w ciąży, lekarz poradził jej usunięcie ciąży, ponieważ zagrażała życiu mamy i dziecka. Rodzice nie zdecydowali się jednak na usunięcie dziecka.

Gdy zbliżała się siedemnasta, rozległo się bicie kościelnego dzwonu, a potem śpiew Litanii loretańskiej ku czci Najświętszej Maryi Panny. Mieszkańcy Wadowic, jak zawsze w maju o tej porze, uczestniczyli w nabożeństwie majowym. Zbieg okoliczności? Zapowiedź cudu? Bo w tym właśnie momencie dziecko Emilii przychodziło na świat - opisała w swojej książce o papieżu Milena Kindziuk, polska doktor nauk humanistycznych

Urodził się mały i zdrowy Karol. Niestety mama chłopca i jego brat zmarli, kiedy był jeszcze mały. 

Więcej zdjęć z młodości Jana Pawła II można zobaczyć na Teologiapolityczna.pl.

Źródło zdjęć: Drohiczynska.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Drohiczynska.pl

Tagi: Dziecko