Jan Paweł II i dziecko
Teologiapolityczna.pl
Jessika Piechocka - 29 Marca 2021

Jan Paweł II w oczach dziecka. Jak najmłodsi wspominają papieża?

Jakiś czas temu odbył się Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka". Przyznanych zostało piętnaście nagród i dwadzieścia trzy wyróżnienia w pięciu kategoriach. Gala miała miejsce w Muzeum w Bielsku Podlaskim.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach i zmarł 2 kwietnia w Watykanie. Papież Jan Paweł II był synem Karola Wojtyły i Emil Wojtyły. Jest znaną i cenioną polską postacią.

Aby upamiętnić Jana Pawła II, organizowanych jest wiele konkursów, w szczególności dla najmłodszych. Jakiś czas temu taki konkurs został rozstrzygnięty w Bielsku Podlaskim.

Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka"

Konkurs inspirowany był hasłem Dnia Papieskiego, które brzmiało: Wstańcie, chodźmy! - to słowa, które wg Ewangelii św. Mateusza, skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu i które w tytule swojej książki przytacza Jan Paweł II.

Rok 2020 to wyjątkowy czas dla upamiętnienia świętego Jana Pawła II. W maju obchodziliśmy setną rocznicę urodzin papieża Polaka, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Ważnych rocznic związanych z osobą Ojca Świętego jest więcej. Już teraz czekamy na październik i XX Dzień Papieski, a także na kolejną XV edycję międzynarodowego konkursu plastycznego - czytamy na stronie muzeum.

Szczere wyznanie bezsilnej mamy. Szczere wyznanie bezsilnej mamy. "Chcę stąd uciec. Mam dość swojego dziecka"Czytaj dalej

Uczestnicy XIV edycji konkursu plastycznego nadesłali 1974 prace. 115 prac przybyło zza granicy,1519 z Polski i 340 z Diecezji Drohiczyńskiej.

Każde zdjęcie, które wzięło udział w konkursie, było nadzwyczajne i odzwierciedlało kreatywność najmłodszych.

Dzieciństwo Jana Pawła II

Karol Wojtyła nie miał łatwego dzieciństwa. Kiedy jego mama była w ciąży, lekarz poradził jej usunięcie ciąży, ponieważ zagrażała życiu mamy i dziecka. Rodzice nie zdecydowali się jednak na usunięcie dziecka.

Gdy zbliżała się siedemnasta, rozległo się bicie kościelnego dzwonu, a potem śpiew Litanii loretańskiej ku czci Najświętszej Maryi Panny. Mieszkańcy Wadowic, jak zawsze w maju o tej porze, uczestniczyli w nabożeństwie majowym. Zbieg okoliczności? Zapowiedź cudu? Bo w tym właśnie momencie dziecko Emilii przychodziło na świat - opisała w swojej książce o papieżu Milena Kindziuk, polska doktor nauk humanistycznych

Urodził się mały i zdrowy Karol. Niestety mama chłopca i jego brat zmarli, kiedy był jeszcze mały.

Więcej zdjęć z młodości Jana Pawła II można zobaczyć na Teologiapolityczna.pl.

Jan Paweł II

Jan Paweł II

Jan Paweł II

Źródło zdjęć: Drohiczynska.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Drohiczynska.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News