portalparentingowy.pl
Dziecko bawiło się tabletem

unsplash.com/Kelly Sikkema

Dziecko bawiło się tabletem mamy. Po chwili kobieta zorientowała się, jak ogromne pieniądze straciła

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

W dzisiejszych czasach, gdy dziecko się nudzi, wielu rodziców daje mu do zabawy telefon czy tablet lub włącza bajkę. Chociaż są zwolennicy i przeciwnicy takich rozwiązań, ciężko zaprzeczyć, że dziś elektronika jest wręcz nieodzownym elementem życia. Warto jednak pamiętać, że gdy znajdzie się w tych małych, dziecięcych rączkach, może wydarzyć się coś, czego rodzice z pewnością by nie chcieli.

Pewna mama przekonała się, że czasem lepiej kupić dziecku nowy zestaw klocków, niż dać do zabawy urządzenie z dostępem do internetu.

Jak gdyby nigdy nic dziecko bawiło się tabletem

Obecnie smartfon czy tablet możemy zaobserwować w rękach już nawet kilkumiesięcznych dzieci. Choć te nie do końca znają się na ich użytkowaniu, a w przede wszystkim nie potrafią nawet pisać i czytać, wyjątkowo chętnie bawią się elektronicznym urządzeniem.

Tak też było w przypadku 10-miesięcznego chłopca, któremu większą frajdę sprawiała zabawa tabletem mamy, aniżeli "tradycyjnymi" zabawkami. Kobieta dała dziecku urządzenie, jak tłumaczyła, "tylko na chwilę", gdy sama zajęła się przygotowaniem posiłku.

Rodzina może dostać spore pieniądze

Bezwarunkowy dochód w Polsce. Niektórzy eksperci mają co do niego zastrzeżenia

CZYTAJ DALEJ

Była zadowolona, że maluch zupełnie nie potrzebował jej uwagi, a ona mogła w spokoju dokończyć to, co zaczęła. Wtedy nie miała jeszcze pojęcia, że będzie ją to słono kosztowało... i to dosłownie.

Kiedy mama spojrzała w telefon, zaniemówiła

Całym zdarzeniem kobieta podzieliła się za pomocą popularnej obecnie aplikacji Tik Tok, gdzie zamieściła nagranie, na którym widać jej synka, Teslę i zrzuty ekranu z aplikacji do obsługi tego auta oraz z wyciągu z rachunku bankowego.

Okazało się, że pod jej chwilową nieuwagę maluch dokonał całkiem niezłych zakupów w aplikacji Tesli, wyposażając rodziców w... rozszerzony pakiet funkcji Autopilota. Gdyby tego było mało, ten "drobny" zakup kosztował rodzinę aż 10 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje blisko 38 tysięcy złotych!

Początkowo kobieta nie miała pojęcia o zakupach syna. Zorientowała się dopiero przy sprawdzeniu salda rachunku, a wtedy było już za późno, bo na rezygnację z zakupu sklep przewidział jedynie 48 godzin.

W komentarzach pod filmem internauci zaczęli spekulować, że historia została wymyślona przez kobietę, co argumentowali m.in. dodatkowymi zabezpieczeniami, jakie banki nakładają przy dokonywaniu tak dużych zakupów. Ta wyjaśniła jednak, że razem z ukochanym zrezygnowali z "walki" o zwrot pieniędzy, bo sami planowali zakup rozszerzonego pakietu funkcjo Autopilota, a syn tylko ich uprzedził.

Ciekawe, co następnym razem zakupi ten sprytny chłopiec.

<blockquote class="tiktok-embed" cite="https://www.tiktok.com/@stayfitstaylit/video/6973120290180074758" data-video-id="6973120290180074758" style="max-width: 605px;min-width: 325px;" > <section> <a target="_blank" title="@stayfitstaylit" href="https://www.tiktok.com/@stayfitstaylit">@stayfitstaylit</a> <p>Well our son decided we needed the self driving package we debated on before 🥲😬💀 <a title="tesla" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/tesla">#tesla</a> <a title="teslaworld" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/teslaworld">#teslaworld</a> <a title="ohno" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/ohno">#ohno</a> <a title="foryou" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/foryou">#foryou</a> <a title="fyp" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/fyp">#fyp</a></p> <a target="_blank" title="♬ Oh No - Kreepa" href="https://www.tiktok.com/music/Oh-No-6586947002464996102">♬ Oh No - Kreepa</a> </section> </blockquote> <script async src="https://www.tiktok.com/embed.js"></script>

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

  • Kobieta podczas porodu dowiedziała się, że ma podwójny system rozrodczy

  • Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy


Źródło: Tik Tok

Podobne artykuły

Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >
Ferdek żaba i jego muchy

Dziecko

Książka „Ferdek Żaba i jego muchy” po prostu musi znaleźć się w każdym domu

Czytaj więcej >