Włosy u dziecka
youtube.com/ videoinspirational
Weronika Wasiak - 28 Kwietnia 2021

Dziecko urodziło się z siwymi włosami. Rodzice bali się najgorszego, diagnoza zmieniła wszystko

Siwe włosy u noworodka wydają się niemożliwym zjawiskiem, a przede wszystkim, mogą wzbudzać niepokój. Przekonali się o tym młodzi rodzice, mieszkający na co dzień na Węgrzech. Para przeraziła się, gdy zobaczyła u swojego synka niemal białe włosy. Byli pewni, że maluch choruje na albinizm.

Włosy u niemowlaka, jasne czy ciemne, nie są niczym zaskakującym, a mimo to o pewnym chłopcu zrobiło się głośno, gdy okazało się, że urodził się z siwymi włosami. Chociaż był maleńki, przypominał raczej staruszka, co wielu internautów szybko porównało do Benjamina Buttona z filmu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona".

Urodził się z siwymi włosami

Chłopiec, którego przypadek komentowano na całym świecie, przyszedł na świat na Węgrzech.Jego maleńką główkę pokrywała burza, ku zaskoczeniu wszystkich, siwych loków.

Włosy były gęste, a do tego niemal białe. Co więcej, sam maluch był wyjątkowo jasnej karnacji. Chociaż widok robił nieprawdopodobne wrażenie, świeżo upieczonych rodziców szybko zaniepokoił. Ci martwili się bowiem, że ich synek choruje na albinizm.

Uznano je za najpiękniejsze bliźniaczki na świecie. Wiemy jak dziś wyglądająUznano je za najpiękniejsze bliźniaczki na świecie. Wiemy jak dziś wyglądająCzytaj dalej

Albinizm jest skutkiem niedoboru tyrozynazy, czyli "enzymu, który przekształca prekursor melaniny w melaninę właściwą". Przypadłość nazywana również bielactwem może być nabyta lub wrodzona. Osoby się z nią zmagające są nazywane Albinosami i charakteryzują się: jasną skórą, białymi włosami, rzęsami oraz brwiami.

Lekarze, którzy byli równie zdziwieniu wyglądem noworodka, natychmiast zlecili szereg badań, by upewnić się, czy maluchowi rzeczywiście coś dolega. Rodzice z zapartym tchem wyczekiwali przez kilka kolejnych dni, aż w końcu poznali prawdę, która wręcz odebrała im mowę.

Diagnoza zaskoczyła wszystkich

Gdy lekarze poinformowali rodziców o wynikach badań, wszyscy na moment wstrzymali oddech. Na szczęście okazało się, że chłopiec jest zupełnie zdrowy i nie zmaga się z albinizmem ani inną chorobą. Z czego więc wynikał jego kolor włosów?

Specjalistom udało się ustalić, że był to efekt tymczasowych zaburzeń pigmentacji. Wyjaśnili również świeżo upieczonej mamie, że z czasem włosy malucha będą ciemnieć i nabiorą naturalnego koloru.

Rodzina w końcu mogła odetchnąć z ulgą, natomiast zdjęcia chłopca jeszcze długo budziły szereg emocji i dyskusji w sieci.

Obrazy Portal parentingowy

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: Lelum

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News