portalparentingowy.pl
Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

fot. instagram.com/roberts.supertwins/

Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Takie sytuacje nie zdarzają się na świecie często. Pewna Brytyjka, będąc w ciąży, poczuła w brzuchu coś dziwnego. Po jakimś czasie okazało się, że w trakcie stanu błogosławionego zaszła w kolejną ciążę. Wszystko wydarzyło się w odstępie trzech tygodni.

  • Brytyjka zaszła w ciążę, będąc w ciąży

  • Wszystko wydarzyło się w odstępie trzech tygodni

  • Takie zjawisko udokumentowano na świecie zaledwie kilka razy

Na świecie miały już miejsce zjawiska, które niejednokrotnie sprawiały, że ludzie przecierali oczy. Jedno z nich wydarzyło się w Wielkiej Brytanii, gdzie kobieta zaszła w ciążę, będąc w ciąży. Takich przypadków było na świecie tylko kilka.

Kobieta zaszła w ciążę, będąc w ciąży

Kobieta o nazwisku Rebecca Roberts opowiedziała o swoim niecodziennym, a zarazem niesamowitym przeżyciu. Kiedy zaszła w ciążę przez pierwsze dwanaście tygodni była przekonana, że powita na świecie jedynaka.

Właśnie wtedy poczuła w swoim brzuchu coś dziwnego, więc postanowiła skonsultować to z lekarzem. Ciężko sobie wyobrazić zdziwienie zarówno jej, jak i lekarzy, którzy odkryli wówczas, że Brytyjka urodzi bliźniaki.

- Mam zdjęcia z USG z siódmego i dziesiątego tygodnia. Na obu widać tylko jedno dziecko [...] Gdy nam powiedzieli, byłam w wielkim szoku, bo to nie powinno było się wydarzyć - cytuje słowa Rebeki Roberts portal "o2.pl".

Pierwszym, poczętym dzieckiem szczęśliwej Brytyjki jest mały Noah. Trzy tygodnie później poczęta została jego siostra Rosalie. Dzieci przyszły na świat całe i zdrowe. Tego typu zjawisko nazywa się superfetacją.

Czym jest superfetacja?

Jest to niezwykle rzadkie zjawisko, które dotychczas zostało udokumentowane na świecie zaledwie kilkukrotnie. Ciąża bliźniacza powstaje, gdy dwie komórki jajowe zostają zapłodnione w tym samym czasie. 

Natomiast przypadek Rebbeki Roberts nazywany jest nadpłodnieniem. Chodzi tutaj o to, że dwie komórki jajowe z jednego cyklu owulacyjnego zostają zapłodnione przez plemniki pochodzące z osobnych aktów płciowych, które nastąpiły w odstępie trzech tygodni.

Jeszcze w 2008 roku superfetacja została odnotowana na świecie poniżej 10 razy. Warto zaznaczyć, że Brytyjka w tym czasie brała leki wspomagające płodność. 

Dziś bliźniaki są zdrowe i rosną, jak natura wskazuje. Co ciekawe, Noah jest znacznie wyższy od Rosalie. Kiedy przyszedł na świat ważył 1,8 kg, jego siostra 1,2. Ich mama regularnie dodaje zdjęcia pociech na Instagram.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Mama zrobiła swojej córce manicure

  • Dziewczynka jest oczarowana śpiewem mamy

  • Dlaczego lepiej nie podawać dziecku jajeczek wielkanocnych?

Źródło: o2.pl

undefined

Podobne artykuły

stopy

Ciąża i poród

Domowe sposoby na opuchnięte stopy podczas ciąży

Czytaj więcej >
bliźniaki

Ciąża i poród

Jakie mam szanse na posiadanie bliźniąt?

Czytaj więcej >
stajk kobiet - aborcja

Ciąża i poród

Ogólnopolski Strajk Kobiet opublikował nową mapę Protestu Kobiet. Chodzi o aborcję

Czytaj więcej >
niemowlę

Ciąża i poród

Czy będzie kolejny baby boom? Ekonomiści i epidemiolodzy odpowiadają

Czytaj więcej >
Szkoła rodzenia – co to jest i dlaczego warto do niej chodzić?

Ciąża i poród

Szkoła rodzenia – co to jest i dlaczego warto do niej chodzić?

Czytaj więcej >
Cysta w ciąży

Ciąża i poród

Cysta w ciąży

Czytaj więcej >