Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Dziewczynka wpadła do basenu i zaczęła się topić. Ojciec tego nie dostrzegł [WIDEO]
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 04.07.2022 13:19

Dziewczynka wpadła do basenu i zaczęła się topić. Ojciec tego nie dostrzegł [WIDEO]

Basen
fot. tiktok.com/@period.studio/

Kamera monitorująca dom pewnej rodziny zarejestrowała niebezpieczne zajście, które mogło skończyć się nawet śmiercią małej dziewczynki. Dziecko w pewnym momencie wpadło do basenu i zniknęło pod taflą wody. Początkowo ojciec nic nie zauważył.

Nagranie opublikowane w sieci powinno być przestrogą dla wszystkich rodziców. Rozpoczął się sezon wakacyjny, a wraz z nim coraz częstsze wyjścia na basen czy nad wodę. Lepiej uważać na swoje dzieci, by później nie pluć sobie w brodę.

Dziewczynka zaczęła tonąć w basenie

Podczas upalnych dni letnich jedną z ulubionych rozrywek małych dzieci jest pluskanie się w chłodnej wodzie. Maluchy jednak znacznie bardziej niż dorośli są narażone na utonięcia. Właśnie dlatego trzeba na nie szczególnie uważać.

W sieci pojawiło się wstrząsające wideo, na którym widzimy, jak mała dziewczynka wskakuje do basenu i nagle ginie pod wodą. Jednocześnie dziecko zaczyna się topić. Zdarzeniu temu towarzyszy całkowita cisza. Chociaż tuż obok stoi jej ojciec, to niczego nie zauważa. Na szczęście nieopodal bawi się druga córeczka mężczyzna. To ona po zobaczeniu, jak jej siostra ginie pod wodą, wpada w panikę.

O krok od tragedii

Dzięki wszczęciu alarmu przez drugiego malucha, dziewczynkę udaje się uratować. Mężczyzna wskakuje do wody i natychmiast ją wyciąga.

- Dzięki Bogu, że była tam starsza siostra. Za mało rozmawiamy o takich sytuacjach, a zdarza się to często i przez chwilę nieuwagi niszczy całe życie. Odwracasz głowę i dziecko już się utopiło. Dziecko tonie w ciszy — czytamy w opisie filmu.

 

 

Ojciec ratuje dziecko

Sceny z porażającego wideo warto sobie wziąć do serca. Tonięcie nie wygląda jak na filmach i wcale nie łączy się z krzykiem, wierzganiem i dramatyczną walką o życie. Dla osób z zewnątrz często jest to wręcz niezauważalny "proces". Właśnie dlatego rodzice powinni pilnie pilnować swoich pociech. Inaczej może dojść do tragedii.

Zobacz wideo:

@period.studio À 3ans, elle sauve sa petite sœur de la noyade. #enfant #kids #children #danger #piscine #pool #parents #parenting #parentsoftiktok ♬ Stressful Cinematic Dark TV Hospital House - VETOSHEV